Strona główna Aktualności Jaki najlepszy pomysł na biznes w 2022 roku? 3 propozycje

Jaki najlepszy pomysł na biznes w 2022 roku? 3 propozycje

przez Tomasz

W 2022 roku osoby z odłożonym kapitałem poszukują przede wszystkim takich rozwiązań, które nie wiążą się z dużym ryzykiem. Oto 3 pomysły na sprawdzony i bezpieczny biznes w roku 2022.

1. Sklep internetowy

W 2022 roku wciąż świetnym pomysłem na biznes jest założenie sklepu internetowego. Jest to proces nieskomplikowany i dość tani – nie musimy bowiem opłacać początkowo wynajmu lokalu, a jedynie przestrzeń magazynową na towar. Chyba że podejmiemy się tzw. dropshippingu – wtedy Twój sklep internetowy będzie pełnił rolę pośrednika między dostawcą towaru a klientem. Twoje działanie będzie wówczas sprowadzać się do informowania dostawcy o zamówieniu. Oba modele e-commerce – „tradycyjny”, gdzie sprzedajesz swój towar, i model pośrednictwa – w 2022 roku są świetnym pomysłem na biznes, szczególnie jeśli wiesz, co chcesz sprzedawać i znasz chociaż podstawy marketingu internetowego.

2. Rękodzieło i usługi

Może być Ci trudno w to uwierzyć, ale na hobby naprawdę można zarabiać – zwłaszcza w erze Internetu. Robisz własne świece lub po pracy z pasją projektujesz i szyjesz ubrania? Pieczesz najlepsze babeczki w skali kraju lub masz dogłębną wiedzę na temat odpowiednio zbilansowanego treningu? Znasz kilka języków lub jesteś znany jako tzw. „złota rączka”? Wszystkie te rzeczy można zmonetyzować, a wielu osobom udało się już stworzyć ze swojego hobby sposób na życie. Dzięki portalom takim jak etsy.com (rękodzieło) czy fixly.pl (usługi) możesz dzielić się swoją pasją i umiejętnościami lokalnie i…. globalnie.

3. Nieruchomości

W 2022 roku, ze względu na wysokie stopy procentowe i ogólną nieopłacalność kredytów, ta opcja biznesowa jest już głównie zarezerwowana dla osób posiadających już jakąś nieruchomość lub duży kapitał na start. Dla nich jednak nieruchomości wciąż prezentują się jako atrakcyjny segment inwestycyjny. Przy ogólnym rozwoju budownictwa w Polsce i olbrzymich zapotrzebowaniach mieszkaniowych ceny wynajmu długo- i krótkoterminowego wciąż szybują w górę. Inwestycje w nieruchomości cechują się bardzo wysoką stopą zwrotu przy bardzo niewielkim ryzyku. A jeśli nie stać Cię na zakup własnego mieszkania na wynajem lub domku letniskowego, czy słyszałeś o crowdfundingu nieruchomości? Dzięki temu modelowi inwestycyjnemu, osoby z odłożonym mniejszym kapitałem mogą także inwestować w nieruchomości i zyskiwać duże stopy zwrotu przy relatywnie niewielkim ryzyku. 

Niezależnie od tego na jaki biznes się zdecydujecie to z pewnością przyda się Wam pomoc biura księgowego. Dobra księgowa to podstawa bezstresowego prowadzenia działalności.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl