Strona główna Aktualności Czy pakowanie w folię może być ekologiczne?

Czy pakowanie w folię może być ekologiczne?

przez Tomasz

Patrząc czysto teoretycznie, wydaje nam się, że folia używana do pakowania nie może być w żadnym stopniu ekologiczna. Samo zastąpienie folii wydaje się niemożliwe, ponieważ jest ona świetnym materiałem do solidnego zabezpieczenia paczek i produktów, które mamy zamiar wysłać. Jednak takie myślenie jest błędne, a przy wyborze odpowiedniego materiału, możemy odzyskać surowiec dzięki recyklingowi. 

Ekologiczny surowiec do owijarki stretch

Ze względów czysto środowiskowych, wiele osób stara się odchodzić od pakowania przy użyciu nieekologicznych materiałów. W ten sposób pojawia się solidny problem, ponieważ sam klient wymaga od nas, abyśmy zmienili surowiec, którego używamy do owijarki stretch. Rozwój technologii i potrzeba surowców ekologicznych sprawiła jednak, że powstają surowce takie jak ekologiczny stretch. Sam materiał jest bardzo zbliżony do podstawowej formy, jednak możemy użyć go wtórnie. 

Dodatkowo niezależnie od rodzaju materiału, owijarki stretch pozwolą nam na szczelne zabezpieczenie przesyłki, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nawet naprawdę daleka trasa nie sprawi, że wysłana przez nas paleta owinięta w ekologiczny stretch zostanie uszkodzona. Stretch ekologiczny znajduje swoje zastosowanie w innych urządzeniach, taki jak na przykład owijarka pozioma. Służy ona do owijania mniejszych przedmiotów, jednak jest tak samo precyzyjna, jak większa wersja stretchownicy.

Poziome maszyny flow pack, jak wygląda ekologia przy ich stosowaniu?

Obecne czasy sprawiają, że dla wielu osób plastikowe opakowania są absolutnym złem. Jeżeli się im jednak przyjrzymy, dowiemy się, że przy wykorzystaniu odpowiednich surowców do produkcji, plastik nie musi być wcale zły. Poziome maszyny flow packwykorzystywane są do pakowania wielu artykułów pochodzących z różnych gałęzi przemysłowych. Tylko od nas zależy, do czego je wykorzystamy, jednak niezależnie od tego, wiemy, że poziome maszyny flow pack zapakują wszystko hermetycznie, dzięki czemu towar w opakowaniu znacząco wydłuży swój termin przydatności do spożycia.

Podobnie jak przy używaniu owijarki stretch, maszyny flow pack również mogą używać bardziej ekologicznych rozwiązań. Szybki rozwój technologii pozwala na znalezienie nowych rozwiązań, a co za tym idzie, pomaga nam w dbaniu o naszą planetę. Decydując się na zakup flow pack, warto sprawdzić dostępne opcje oraz ich charakterystyczne cech. Poziome maszyny flow pack w ofercie Znakpak za sprawą swojej wydajności pomogą nam w zaoszczędzeniu surowców, a dodatkowo maszyny są w pełni zautomatyzowane, co z kolei pozwala nam, na zoptymalizowanie kosztów niezbędnych do pakowania produktów.

Owijarki stretch, jak znaleźć najlepsze rozwiązanie?

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto rozważyć różne opcje, które są dostępne na rynku. Korzystanie ze sprawdzonych firm, takich jak https://www.znakpak.com.pl/ sprawi, że będziemy zadowoleni z naszych zakupów, a urządzenia, które będziemy posiadać w firmie, będą służyć nam przez wiele lat. Produktem godnym polecenia jest owijarka pozioma Znakpak, która w świetny i szybki sposób potrafi zapakować naszą przesyłkę.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl