Strona główna Aktualności Jak czyścić grill? Przygotuj się na smaczną majówkę!

Jak czyścić grill? Przygotuj się na smaczną majówkę!

przez Tomasz

Czystość używanego przez nas grilla jest niezwykle ważna dla estetyki przestrzeni, w której się znajduje, jak i dla naszego zdrowia. Odpowiednia konserwacja sprzętu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pysznym jedzeniem z rusztu przez więcej niż jeden sezon. Zobacz, jak szybko i sprawnie oczyścić grill z zabrudzeń. 

Różne rodzaje sprzętów — jak czyścić grill węglowy? 

Dostępnych na rynku rodzajów grillów jest teraz mnóstwo. W sieci jak i w sklepach stacjonarnych znajdziesz różne propozycje, od tradycyjnych grillów węglowych po specjalne maszyny ceramiczne albo elektryczne. Mimo tego dużo osób decyduje się nadal na te najbardziej klasyczne i niezastąpione sprzęty. 

Grill węglowy oferuje użytkownikom charakterystyczny i intensywny smak dymu. Daje również dużo kontroli nad regulacją temperatury, wystarczy kontrolować ilość dodawanego węgla. 

Jak po całym popołudniu pieczenia na grillu węglowym oczyścić go z brudu? Na początku poczekaj, aż sprzęt ostygnie. Dopiero wtedy zabierz się za usuwanie resztek jedzenia i popiołu. Świetnie sprawdzą się do tego specjalne szczotki druciane, które usuwają z rusztu najtrudniejsze zabrudzenia. 

Z reszty grilla usuń osad przywarty do tłustej powierzchni. Może ukryć się w takich miejscach jak pokrywa czy obudowa sprzętu. Dlatego po każdym smażeniu warto przetrzeć mokrą szmatką cały opiekacz, nie tylko jego kratkę. 

Łatwe w konserwacji wyposażenie — jak dbać o grill gazowy? 

Ciągłe oczyszczanie grilla węglowego z popiołu może stać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli planujesz więcej niż jedną imprezę w majówkę. W takich chwilach warto rozważyć kupno innego sprzętu, na taras albo do ogrodu może sprawdzić się grill gazowy w Castoramie. Chociaż nie ominie nas oczyszczanie rusztu po każdym smażeniu, ogólna pielęgnacja sprzętu może okazać się szybsza i łatwiejsza. 

Przede wszystkim omija nas problematyczny proces usuwania węgla i osiadającego na wszystkim osadu. Pielęgnacja samej kratki i rusztu przebiegnie podobnie, co w przypadku innych sprzętów. Dbając o grill gazowy, musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na palniki. 

Odpowiednia pielęgnacja sprzętu gwarantuje jego długą sprawność, jak i nasze bezpieczeństwo. Koniecznie oczyść wszystkie drobne szczeliny z ewentualnych resztek jedzenia. Postaraj się również używać domowych albo naturalnych płynów do czyszczenia. Chemia i gaz nie zawsze idą w parze. Po sezonie zadbaj również o przegląd urządzenia i szczegółową konserwację. 

Jak utrzymywać porządek naokoło zewnętrznej przestrzeni kuchennej?

Porządek naokoło grilla jest niezwykle ważny dla zachowania przyjemnej i estetycznej przestrzeni. Regularne sprzątanie po każdej imprezie sprawi, że dużo chętniej będziesz chciał przebywać w ogródku lub na tarasie. Tyczy się to nie tylko zbierania śmieci i przecierania stołu, ale również dbania o stan okien czy podłogi. 

Płyty chodnikowe często wykładane na przestrzeniach zewnętrznych cieszą się swoją renomą ze względu na trwałość i łatwość w utrzymaniu. Jednak plamy z tłuszczu i jedzenia utrzymują się na nich dłużej niż bałagan spowodowany warunkami atmosferycznymi. Zadbaj o przecieranie i oczyszczanie również tych powierzchni, a przestrzeń wokół grilla stanie się przyjaźniejszym miejscem do spożywania posiłków z rodziną. 

Regularne czyszczenie sprzętów i ich pielęgnacja przedłuża ich życie. Usuwanie z rusztu resztek jedzenia, węgla czy innego paliwa to również troska o nasze zdrowie. Postaraj się o oczyszczanie grilla po każdym użytkowaniu. Zadbaj o kratkę i ruszt, nie zapominając o pokrywie zewnętrznej. 

Artykuł sponsorowany

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]