Strona główna Aktualności City break w miastach z najciekawszymi galeriami i muzeami w Europie

City break w miastach z najciekawszymi galeriami i muzeami w Europie

przez Tomasz

Dla wielu osób jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze kierunku podróży jest to, czy w danym mieście działa muzeum lub galeria sztuki. Jeśli chodzi o Europę trzeba przyznać, że miłośnicy sztuki nie mogą narzekać na nudę w tym obszarze. Pojawia się jednak pytanie o to, jakie miejsca konkretnie warto odwiedzić, aby być bliżej znanych na całym świecie dzieł sztuki? Poniżej podajemy kilka najlepszych propozycji i podpowiadamy, jak zorganizować wycieczkę śladami galerii i muzeów.

City break w miastach z najciekawszymi galeriami i muzeami

Europa słynie z bogatej kultury i ogromnych zbiorów dzieł sztuki najwybitniejszych artystów. Śmiało można stwierdzić, że to właśnie na naszym kontynencie znajdują się największe i najbardziej prestiżowe muzea oraz galerie sztuki. Praktycznie w każdym większym mieście jesteśmy w stanie trafić na interesującą wystawę czy ekspozycję, dlatego miłośnicy sztuki mają w czym wybierać. Sprawdźmy, o czym dokładnie mowa. 

City break dla miłośników sztuki

Pod pojęciem city break kryje się kilkudniowa, często po prostu weekendowa, wycieczka po danym mieście. Głównym celem takiej wyprawy jest odwiedzenie najciekawszych miejsc, bardzo często takich, które nie są do końca turystyczne, ale z jakichś powodów znalazły się na naszej liście. Do każdej tego typu podróży trzeba się odpowiednio przygotować, szczególnie jeśli mówimy o wyprawie zagranicznej. W pierwszej kolejności należy określić kierunek oraz datę podróży, ponieważ jest to kluczowe, aby z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć oraz zarezerwować samolot. Można to zrobić, np. za pomocą wyszukiwarki eSky.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziemy oferty wszystkich linii lotniczych. Rzym, Londyn, Paryż, Barcelona loty i to w atrakcyjnych cenach? Teraz to żaden problem! Od razu można też zarezerwować nocleg, w tym np. w pakiecie Lot+Hotel, a także wykupić ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Nigdy bowiem nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, a dzięki takiemu rozwiązaniu można zachować większy spokój i w pełni cieszyć się wycieczką.  

Najciekawsze galerie i muzea w Europie

Centrum europejskiej kultury, w tym przede wszystkim jeśli chodzi właśnie o sztukę, jest oczywiście Paryż, gdzie możemy odwiedzić słynne, jedne z największych na świecie, muzeum Luwr. Oprócz niego, na uwagę zasługuje też paryskie Muzeum d’Orsay, w którym znajdują się przede wszystkim zabytki sztuki francuskiej z okresu 1828-1918, w tym przede wszystkim obrazy Van Gogha. Jeśli ktoś zamierza wybrać się w city break w celu odwiedzenia najciekawszych muzeów w Europie, nie może pominąć Wiednia i Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, Muzeum Picassa w Barcelonie czy Muzeum Prado w Madrycie. Jedną z najpopularniejszych galerii sztuki znajdziemy również we Florencji, a mowa tutaj o Galerii Uffizi. W kontekście podróży do Włoch warto odwiedzić także Muzeum Kapitolińskie w Rzymie. Można rozważyć także wyjazd m.in. do Muzeum Narodowego w Pradze czy Państwowego Muzeum Sztuki w Kopenhadze. 

Planowanie podróży – najważniejsze informacje 

Wybór muzeów oraz galerii jest sprawą subiektywną, ale oczywiście istnieją obiekty, które każdy miłośnik sztuki i nie tylko powinien choć raz w życiu odwiedzić. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zaplanowanie tego jako jednego z wielu punktów wycieczki. City break w danym mieście powinien być jak najbardziej urozmaicony, a sztuka może być interesującym akcentem. Lista ciekawych lokalizacji jest na tyle długa, że z całą pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie. 

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl