Strona główna Aktualności Żółte tablice rejestracyjne, jaki to kraj?

Żółte tablice rejestracyjne, jaki to kraj?

przez Tomasz

Z jakiego kraju pochodzi samochód, który ma żółte tablice rejestracyjne? W Polsce żółte tablice rejestracyjne posiadają samochody zabytkowe. Ale dzisiaj nie o tym.

Żółte tablice rejestracyjne z tyłu

Z jakiego kraju pochodzi samochód, który z tyłu ma żółte tablcie rejestracyjne z czarnymi napisami a z przodu białe? Z takiego, wyjąktowego oznaczana słynie Wielka Brytania. To właśnie samochody z Anglii mają dwa różne kolory tablic. Z przodu mają białe tło a z tyłu żółte.

Żółte tablice z tyłu mają samochody pochodzące z Walii, Szkocji i Anglii. Nie dotycyz to jednak aut z Irlandii.

Inne kraje z żółtymi tablicami

Poza Anglią żółte tablice występują też w innych krajach. Przykładowo w Niemczech gdzie są stosowane jako tablice tymczasowe. Słuza one jako tablice ważne do czasu doprowadzenia samochodu do nowego nabywcy na terenie Unii Europejskiej.

Jaki kolor mają tablice rejestracyjne w Holandii

Innym krajem w którym obowiązują żółte tablice jest Holandia. Władze tego kraju uznały, ze czarne znaki będą lepiej widoczne na żółtym tle niż na białym. Holenderskie, żółte tablice są podobne do tablic europejskich. Różnią się praktycznie tylko tłem. Posiadają niebieski, pionowy pasek z oznaczeniem kraju z którego pochodzi samochód. Auta z Niderlandów oznaczone są literkami „NL”.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]