Strona główna Przedmioty Wnętrze z charakterem – jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

Wnętrze z charakterem – jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

przez Tomasz

Marzysz o nowoczesnym wnętrzu, w którym nie będzie wiać nudą? Zastanawiasz się, na jakie rozwiązania wykończeniowe bądź dekoracyjne postawić, by Twój dom zachwycał nie przez rok, a o wiele dłużej? Odkryj wskazówki, z którymi osiągniesz modną i ponadczasową aranżację domu. Zainspiruj się!

Wprowadź do aranżacji wnętrza cegłę ozdobną

Do współczesnych wnętrz coraz śmielej wprowadza się płytki z naturalnej cegły na ścianę, i jak się okazuje, materiał ten doskonale odnajduje się w wielu stylach wnętrzarskich. Zauważmy, że jeszcze do niedawna cegłę dekoracyjną stosowano przede wszystkim w aranżacjach industrialnych, skandynawskich czy rustykalnych. Dziś w cegiełkach widzimy znacznie większy potencjał. Ich surowy i naturalny wygląd odbierany jest przez nas jako coś pozytywnego, a wręcz pożądanego, jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza – wnętrza z charakterem. Nic dziwnego, że autentyczna ceglana ściana to częsty zabieg aranżacyjny, który, na szczęście, jesteśmy w stanie osiągnąć przy pomocy ciętej cegły rozbiórkowej.

Co ciekawe, architekci wnętrz w swoich najnowszych projektach potwierdzają, że stara cegła może zostać wykorzystana w niemal każdym stylu aranżacyjnym – nawet w stylu glamour! I nie mówimy tutaj o imitacji cegły w postaci białych cegiełek gispowych, lecz o płytkach z prawdziwej cegły. Nie przypuszczalibyście, że jest to możliwe, prawda? A jednak!

Zdecyduj się na wzór jodełki na podłodze

W nowoczesnym wnętrzu wykończenie ścian jest tak samo ważne co podłoga. I wcale nie myślimy tu o poruszaniu wątku interesujących rodzajów materiałów podłogowych, bo ich jest całe mnóstwo. Drewno, panele, mozaika, płytki ceramiczne, gres, cegła na podłogę, terakota – powstałaby tu dość długa lista surowców podłogowych. Skupmy się jednak na sposobie układania płytek na podłogę, który w ostatnim czasie wyraźnie zyskał na popularności, i przy pomocy którego wnętrza o różnej stylistyce (nie tylko te klasyczne) zyskują niepowtarzalny wygląd. Mowa oczywiście o jodełce. Wzór jodełki, choć kojarzony z czasami PRL-u, dziś powraca w wielkim stylu. Motyw ten bez wątpienia dodaje wnętrzu elegancji i szyku. Co istotne, w przypadku jodełki warto na początku poznać wszystkie jej wersje: klasyczną, francuską i węgierską, a kolejno dopasować do pomieszczenia – jego wielkości czy stylu aranżacyjnego.

Pozostań w stałym kontakcie z naturą

Postęp technologiczny, nadmierne obciążenie pracą, pęd życia – wszystko to działa na nas destrukcyjnie. Nic dziwnego, że style: naturalny, rustykalny czy skandynawski przeżywają obecnie prawdziwi boom. Sporo mówi się także o biophilic design – koncepcji polegającej na projektowaniu przestrzeni mieszkalnych, choć nie tylko, maksymalnie zbliżonych do naturalnego otoczenia. Wiąże się to z aranżacją wnętrza z udziałem tylko takich materiałów i dekoracji, które mają jakiekolwiek powiązanie ze światem przyrody. Podobnie jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza, struktury czy faktury, które się w nim pojawią.

Wnętrza inspirowane naturą są nie tylko przyjazne do życia, ale i cieszą oko. Są pełne rozwiązań, które dotąd obserwowaliśmy tylko na zewnątrz, a które nagle „przedarły” się do wnętrz. Stawiając na naturę, nasz tradycyjny dotąd dom ma szansę stać się przestrzenią absolutnie niecodzienną i niepospolitą. Jak tego dokonać prostymi sposobami? Pomaluj wnętrze na kolor nawiązujący do natury. Kup dywan z juty. Zainteresuj się ogrodami wertykalnymi lub wprowadź do wnętrza sporą ilość roślin doniczkowych. Wyposaż wnętrze w meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów koniecznie o nieidealnych kształtach. Zainwestuj w efektowną, wiszącą lampę wiklinową. Pozbądź się ciężkich zasłon z okien. Powodzenia!

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl