Strona główna Aktualności Świeczka jako stały gość w naszym domu

Świeczka jako stały gość w naszym domu

przez Tomasz

Historia świec sięga czasów gdy nie było jeszcze elektryczności, a nikt nawet nie myślał o lampach czy innych źródłach światła. Ich głównym zadaniem było oświetlanie pomieszczeń czyli miały spełniać jedynie funkcję użyteczną. W dzisiejszych czasach raczej nikt nie używa na co dzień oświetlenia w postaci świeczek zastępując standardowe lampki, lampy czy żyrandole, a przynajmniej nie w formie tylko użytecznej.

Jednak bez wątpienia w każdym domu można znaleźć nie jedną świecę czy świeczkę. Kojarzą się one teraz raczej z ozdobą domu i formą ocieplenia wnętrza, towarzyszką relaksu w wannie czy wygodnym fotelu, a może świadkiem romantycznych chwil domowników. Coraz większą popularnością cieszą się świece sojowe, które często zastępują w naszych domach tradycyjne świece parafinowe.

Rzućmy trochę światła na temat świec

Raczej rzadko zastanawiamy się z czego wykonywane są świece i świeczki używane w naszych domach, tak łatwo dostępne w wielu sklepach w przeróżnych kolorach i kształtach. Niestety niesłusznie. Mało kto pamięta o tym, że te tradycyjne, od zawsze dostępne świece wykonane są z parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej. To już nie brzmi dobrze, a na dodatek w czasie palenia takiej świecy trujące związki toksyczne trafiają do otoczenia. To przerażające, że rzadko się o tym mówi i świadomość tego jest niewielka. Na szczęście na rynku można znaleźć już zdrowsze odpowiedniki tradycyjnych produktów i są to świece sojowe.

Wykonane są one z biodegradowalnego, niealergizującego wosku sojowego, którego temperatura spalania jest niższa niż parafiny, topi się dłużej, dzięki czemu pozwala cieszyć się pięknym zapachem świecy przez dłuższy czas. Piękne zapachy zawdzięczają najwyższej jakości olejkom posiadającym odpowiednie certyfikaty. Warto również wspomnieć, że świece sojowe podczas spalania wytwarzają nawet 90% sadzy mniej niż te parafinowe, są nietoksyczne i bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt domowych. Niska temperatura topienia wosku powoduje, że ich zapach uwalnia się szybciej i pachnie intensywniej niż tradycyjnych odpowiedników.

Świece sojowe ręcznie robione

Na stronie artyferia.pl jest szeroki wybór świec sojowych, które są ręcznie robione. Wszystkie wykonane są z soi naturalnej, która nie jest modyfikowana genetycznie. Knot w większości modeli zrobiony jest z bawełny naturalnej lub drewna. Należy pamiętać, że ręcznie wykonanie świec zapewni lepszą jakość produktu a przede wszystkim niepowtarzalność, co jest zdecydowanie ważna cechą jeśli mówimy np. o oferowaniu świecy sojowej w postaci prezentu dla kogoś, ale i również prezentu dla siebie wprost do naszego domowego miejsca relaksu.

Kto po długim dniu w pracy nie marzy żeby chociaż na chwile zanurzyć się w wannie przy świetle i aromacie świec. Ręcznie robione świece sojowe to brzmi jak świetna alternatywa dla elektrycznych odświeżaczy powietrza. Na stronie można znaleźć min. świece z ukrytym napisem, ze swoim tekstem, w fikuśnych kształtach i naczyniach, przeróżnych zapachach a także w formie zestawu podgrzewaczy czy zestawu prezentowego. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest ogromny.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]