Strona główna Aktualności Psychoterapia online – kiedy będzie dobrym wyborem?

Psychoterapia online – kiedy będzie dobrym wyborem?

przez Tomasz

Psychoterapia online może być dobrym wyborem w różnych sytuacjach, dlatego też dzisiaj decyduje się na nią coraz więcej osób. Kiedy warto postawić na terapię psychologiczną online? Wyjaśniamy, dla kogo jest ona wskazana!

  1. Problemy z dostępem do gabinetu psychoterapeutycznego

Przede wszystkim psychoterapeuta online zapewnia łatwą dostępność w zakresie zdrowia psychicznego, szczególnie dla osób, które mają ograniczony dostęp do tego typu usług oferowanych przez terapeutów. 

Może to być korzystne dla osób mieszkających w małych miejscowościach, osób mających problemy z poruszaniem się lub osób, które mają trudności z uczestnictwem w sesjach osobistych z powodu transportu lub ograniczeń czasowych. Także psychoterapeuta online jest dobrym wyborem dla osób, które mają problemy z socjalizacją, między innymi osób z lękami, które wolą unikać wychodzenia z domu. 

  • Napięty harmonogram

Psychoterapia online zapewnia elastyczność i wygodę, dzięki czemu jest odpowiednia dla osób z napiętym harmonogramem, które nie mają zbyt wiele czasu na dojazdy do psychoterapeuty i wolą skorzystać z pomocy w domu.

Taka usługa eliminuje konieczność dojazdów i pozwala na umawianie sesji w bardziej dogodnych porach, na przykład po godzinach pracy.

  • Większy komfort terapii

Psychoterapia online pozwala na terapię w zaciszu własnego domu. Może to stworzyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu, umożliwiając otwarcie się i dzielenie się swoimi przemyśleniami swobodniej podczas sesji.

W przypadku niektórych osób stygmatyzacja związana z poszukiwaniem wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego może zniechęcić ich do korzystania z terapii. Psychoterapia online – https://avigon.pl/ stanowi w takiej sytuacji bardziej dyskretną opcję, umożliwiając otrzymanie pomocy przy zachowaniu prywatności.

  • Szeroki zakres usług online 

Psychoterapia online może być dobrym wyborem w przypadku szerokiego zakresu problemów ze zdrowiem psychicznym, w tym lęku, depresji, problemów w związkach, radzenia sobie ze stresem i traumą. 

Psychoterapia online może być korzystna w sytuacjach, w których istnieje potrzeba ciągłego wsparcia lub gdy sesje osobiste nie są możliwe, na przykład podczas podróży, przeprowadzki.

  • Łatwa dostępność terapii

Terapia internetowa jest dostępna w różnych godzinach i dniach, również wtedy, gdy zwykłe gabinety są już zamknięte, co powoduje, że jest to wygodna propozycja przeznaczona dla osób, które potrzebują natychmiastowego wsparcia lub wsparcia w niestandardowych godzinach.

Ostatecznie wybór między psychoterapią online a terapią prowadzoną w sposób stacjonarny zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i okoliczności. 

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]