Strona główna Aktualności Profesjonalna renowacja butów skórzanych szansą na obuwie służące przez lata

Profesjonalna renowacja butów skórzanych szansą na obuwie służące przez lata

przez Tomasz

Skórzane obuwie jest trwałe i przy odpowiedniej pielęgnacji zachowa dobry wygląd i funkcjonalność nawet przez kilka następnych sezonów. Co więcej, nawet już wyeksploatowana para butów ze skóry naturalnej, dzięki prawidłowo przeprowadzonej, fachowej renowacji posłużyć może przez kolejne lata.

Zadbaj o skórzane obuwie

Szukasz solidnego obuwia? O ile to możliwe, decyduj się zawsze na buty ze skóry naturalnej. Wybór w sklepach jest ogromny i do tego można też znaleźć modele w przystępnych cenach, co jedynie zachęca do zakupu i noszenia. Chociaż buty skórzane są same w sobie solidne i ze względu na surowiec także odporne na szereg różnych czynników, dobrze jest zadbać o nie od pierwszego ubrania.

Zanim po raz pierwszy założysz nowe obuwie ze skóry, zaimpregnuj je specjalnymi środkami ochronnymi. Impregnatory dostępne są właściwie w każdym sklepie obuwniczym, jedyną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest przeznaczenie preparatu – innych produktów używa się w przypadku gładkiej skóry licowej, a zupełnie odmiennych, jeśli nosisz obuwie z nubuku lub zamszu.

Jeśli zadbasz o skuteczne zaimpregnowanie powierzchni nowych butów skórzanych, a do tego będziesz powtarzać zabieg regularnie, obuwie powinno pozostać odporne na działanie wody, śniegu oraz innych zanieczyszczeń. Pamiętaj jednak, że nawet najdoskonalszy impregnat nie zapewni pełnej ochrony – dlatego po dużej ulewie czy też śnieżycy, gdy w dodatku buty miały kontakt z solą drogową, konieczne będzie ich oczyszczenie przed kolejną impregnacją.

Kiedy oddać buty skórzane do profesjonalnej renowacji?

Twoje ukochane skórzane buty możesz oddać w ręce specjalisty właściwie w dwóch sytuacjach. Pierwszą można określić swego rodzaju profilaktyką. Co to oznacza? Niektóre osoby, szczególnie przywiązane do swojego obuwia ze skóry czy też kolekcjonujące wybrane modele decydują się na to, by co pewien czas, na przykład co dwa sezony, oddawać buty do fachowca. Szewc zajmuje się w takim wypadku drobnymi pracami odświeżającymi – usuwa mniejsze zarysowania, wymienia fleki czy skleja lub zszywa poluzowane elementy. Taka pielęgnacja jest niezwykle skuteczna – odpowiednie metody pracy oraz preparaty specjalistyczne zapewniają butom naprawdę wysoki poziom odświeżenia i ochrony.

Drugim przypadkiem, gdy zaleca się poddanie skórzanych butów fachowej renowacji, jest ich bardzo głębokie zużycie. Jednak nawet po wieloletnim i intensywnym noszeniu obuwie dobrej jakości może służyć Ci dalej. Większość uszkodzeń da się usunąć, nadając ulubionej, wygodnej parze właściwie nowe życie. Renowacja butów powinna odbywać się wyłącznie w rekomendowanych, profesjonalnych salonach, które przestrzegają norm i zasad rzemieślniczej sztuki.

Kto zajmuje się renowacją butów ze skóry?

Podjęcie decyzji o oddaniu skórzanych butów do renowacji to pierwszy krok. Kolejnym jest już znalezienie dobrego specjalisty w dziedzinie naprawy obuwia. W większych miastach możesz znaleźć zakłady szewskie działające stacjonarnie. W takich punktach na miejscu fachowiec ocenia stan techniczny butów i często może od razu powiedzieć Ci, jaki zakres prac będzie konieczny. Co jednak zrobić, jeśli w Twojej okolicy takiej firmy nie ma?

Usługi szewskie są realizowane także przez Internet – co oznacza, że wiele firm przyjmuje buty do renowacji również drogą pocztową. Obuwie wystarczy bezpiecznie spakować i przesłać na adres zakładu z pomocą wybranej firmy kurierskiej. Po dokonaniu niezbędnych napraw i dokładnej konserwacji powierzchni skóry, buty zostaną odesłane do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie!

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]