Strona główna Aktualności Okna aluminiowe do domu jednorodzinnego – czy warto?

Okna aluminiowe do domu jednorodzinnego – czy warto?

przez Tomasz

Wybór stolarki okiennej do domu jednorodzinnego powinien być skrupulatnie przemyślany, ponieważ tworzy inwestycję na lata. Żaden właściciel domu jednorodzinnego nie chce narażać się na niepotrzebne wydatki wymiany profili okiennych, co kilka lat, ponieważ wbrew pozorom nie jest to mała inwestycja. Obecnie na rynku wyróżniamy trzy najpopularniejsze materiały, z których zbudowane są okna – aluminium, PCV oraz drewno. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, jednak zdecydowanie w ostatnich latach w nowoczesnym budownictwie dominują okna aluminiowe. Jeśli stajesz przed wyborem stolarki okiennej do domu jednorodzinnego to ten artykuł został stworzony specjalnie dla Ciebie!

Okna aluminiowe – nowoczesna stolarka okienna

Okna aluminiowe coraz częściej pojawiają się w projektach najlepszych projektantów i inżynierów budownictwa. Ich wszechstronne zastosowanie wynika głównie z doskonałych parametrów tych profili okiennych oraz względnie niskich kosztów. W nowoczesnym budownictwie dominują duże i dobrze oświetlone przestrzenie, dlatego kluczem do ich osiągnięcia jest dopasowanie odpowiednich okien. Okna aluminiowe charakteryzują się możliwością personalizacji ich kształtów do potrzeby projektu, dlatego tak chętnie wybierane są przez inwestorów. Producenci tworzą okna aluminiowe na specjalne zamówienie klienta, dlatego można dowolnie wybrać kształt i wymiar. 

Gdzie sprawdzają się okna aluminiowe?

Dzięki możliwości personalizacji okien aluminiowych ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Oczywiście mogą służyć jako okna w standardowych wymiarach, jednak nowoczesne budownictwo rekomenduje inne, bardziej zaawansowane rozwiązania! W domach jednorodzinnych okna aluminiowe sprawdzą się jako przesuwne drzwi balkonowe, czy tarasowe lub przeszklone części sufitu! Bardziej odważni decydują się nawet na wykorzystanie ich do przeszklenia ogrodów zimowych, do daje niesamowity i luksusowy efekt!

Zalety okien aluminiowych w domach jednorodzinnych

Okna aluminiowe mają wiele zalet, czym przewyższają swoich konkurentów (okna PCV i drewniane). Na uwagę zasługuje ich trwałość ze względu na materiał wykonania (aluminium). Inwestycja w okna aluminiowe gwarantuje brak usterek i konieczności wymiany przez następne lata, dlatego w ostatnich latach są tak chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych.

Termoizolacja i utrzymanie ciepła

Najważniejszym parametrem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę, wybierając okna do domu, jest termoizolacja i utrzymanie ciepła. To właśnie ona decyduje o późniejszych kosztach ogrzewania domu! Okna aluminiowe uznawane są za względnie termoizolacyjne, jednak przy ich zakupie warto zwracać uwagę na parametr Uw, który o tym świadczy.

Wysoka jakość i odporność na uszkodzenia mechaniczne

Aluminium to trwały materiał, który w przeciwieństwie do drewna czy PCV nie jest narażony na działanie temperatury i odkształcanie. W przypadku konkurencji nagrzewanie i ochładzanie profili okiennych może spowodować odkształcanie, a w konsekwencji rozszczelnienie i utratę ciepła.

źródło zdjęć: freepik.com

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]