Strona główna BiznesBudownictwo Nowoczesne technologie w produkcji drabin wysuwanych i ewakuacyjnych

Nowoczesne technologie w produkcji drabin wysuwanych i ewakuacyjnych

przez Tomasz

Aby drabiny ewakuacyjne i wysuwane dobrze pełniły swoją rolę, muszą one być wykonane z solidnych materiałów, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Od tego zależy nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników.

Drabiny ewakuacyjne są wymaganym prawnie elementem wielu budynków. Służą ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia w wypadku pożarów, eksplozji, zalań i tym podobnych katastrof. Z kolei drabiny wysuwane mają również inne zastosowania, np. w przemyśle, budownictwie czy straży pożarnej. Nie mogą to więc być wyroby tandetne, lecz bardzo solidne i świetnie skonstruowane. Do ich produkcji zastosować należy nowoczesne technologie.

Drabiny ewakuacyjne – stabilność i bezpieczeństwo

Drabiny ewakuacyjne dzielą się na dwa rodzaje:

1) Z koszem ochronnym – instalowane przeważnie na zewnątrz budynków. Kosz jest elementem zabezpieczającym użytkownika przed upadkiem z dużej wysokości.

2) Bez kosza ochronnego – wykorzystywane w miejscach, gdzie kosz nie jest potrzebny ani wymagany, gdyż istnieją inne mechaniczne systemu zabezpieczeń przed upadkiem. Takie drabiny instaluje się przeważnie w wąskich szybach, tunelach, kanałach technicznych, itd.

Zarówno drabina, jak i obręcze kosza ochronnego, wykonane muszą być zgodne z polskimi i europejskimi wymaganiami oraz normami bezpieczeństwa. Systemy drabin z koszami muszą też zostać dostosowane do środowiska pracy, w jakim zostaną wykorzystane, a także do oczekiwań przyszłych użytkowników; odbywa się to poprzez wybór i zastosowanie odpowiednich materiałów. Wszystkie rodzaje drabin powinny być wyposażone w szczeble z antypoślizgową powierzchnią, która stanowi kolejny element zwiększający bezpieczeństwo.

Oczywiście, wszystkie drabiny spełniać muszą polskie i europejskie normy BHP.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można pod adresem: https://www.crynoline.pl/.

Technologie i jakość

Drabiny ewakuacyjne i wysuwane powinny być skonstruowane tak, żeby zapewnić szybki i prosty montaż w każdych warunkach. Cechować je muszą solidność oraz trwałość, które przekładają się bezpieczeństwo i wygodę użytkowania wszystkich zestawów drabin, również tych bez kosza ochronnego.

Równie ważna, co prostota i praktyczność konstrukcji, jest jakość użytych materiałów. Do wykonania najlepszych, czyli najtrwalszych i najbezpieczniejszych drabin używa się: stali ocynkowanej ogniowo, aluminium, aluminium anodowanego lub stali nierdzewnych i kwasoodpornych, do obróbki których wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie metalurgiczne. Stanowią one gwarancję wieloletniej trwałości, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, niesprzyjające warunki atmosferyczne i korozję.

Akcesoria, czyli jeszcze bezpieczniej i wygodniej

Liczne akcesoria dostępne na rynku pozwalają dostosować każdy zestaw drabin do specyficznych wymagań użytkownika. Podnoszą komfort i wygodę użytkowania oraz ułatwiają montaż drabin. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie możliwości i znaczące podniesienie funkcjonalności drabiny. Warto, przykładowo, dokupić uchwyt mocujący, wieszak, stopkę czy adaptery montażowe, ponieważ pomogą one sprawniej zainstalować drabinę zgodnie z wymaganiami.

Akcesoria do drabin również muszą być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości, zapewniających trwałość oraz odporność na uszkodzenia i trudne warunki.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl