Strona główna Architektura Najwyższe wieżowce w Warszawie [TOP 8]

Najwyższe wieżowce w Warszawie [TOP 8]

przez Tomasz

Dzisiaj jesteśmy w Warszawie gdzie chciałbym pokazać Ci zestawienie ośmiu najwyższych wieżowców znajdujących się w tym mieście. Przy okazji, czy wiedziałeś, że w Warszawie znajduje się aż 29 budynków o wysokości przekraczającej 100 metrów? 

Varso Tower

Na pierwszym miejscu znajduje się Varso Tower należący do kompleksu Varso Place. Varso Tower to nie tylko najwyższy budynek w Warszawie ale także w Polsce i całej Unii Europejskiej. Z wysokością 310 metrów wyprzedził pod tym względem stojący w niemieckim Frankfurcie nad Menem wieżowiec Commerzbank Tower mający 259 metrów. 

Varso tower jest jeszcze budowany ale osiągnął już swoją wysokość docelową. Zakończenie prac planowane jest  na rok 2022. 

Varso Tower

Pałac Kultury i Nauki

Na drugim miejscu znajduje się symbol Warszawy czyli Pałac Kultury i Nauki. Ten wybudowany w 1955 roku wieżowiec ma wysokość całkowitą wynoszącą 237 metrów. W Pałacu kultury znajdują się  43 kondygnacje a na 30 piętrze umiejscowiony jest taras widokowy. 

Pałac Kultury i nauki znajduje się w samym centrum Warszawy przy placu Defilad 1.

Pałac Kultury i Nauki

Warsaw Spire

Miejsce trzecie zajmuje Warsaw Spire ze swoją piękną, zaokrągloną i nowoczesną bryłą. Wysokość całkowita wynosząca 220 metrów daje mu także 11 miejsce wśród najwyższych budynków w Unii Europejskiej.

W Warsaw Spire znajduje się 49 kondygnacji a jego wysokość do dachu wynosi 180 metrów. Został wybudowany w roku 2016 przy placu Europejskim. 

Warsaw Spire

Warsaw Trade Tower (WTT)

Miejsce czwarte należy do budynku WTT czyli Warsaw Trade Tower. WTT ma wysokość 208 metrów i liczy 43 kondygnacje. Jego wysokość do dachu wynosi 184 metry.

Budynek ten, poza oczywiście pałacem kultury jest staruszkiem w naszym zestawieniu. Został on wybudowany w roku 1999 przy ulicy Chłodnej 51.

Warsaw Trade Tower (WTT)

Warsaw Unit

Na miejscu piątym nowiutki 46-kondygnacyjny wieżowiec o nazwie Warsaw Unit mierzący 202 metry wysokości całkowitej i dokładnie tyle samo jeśli chodzi o wysokość do dachu.

Jeżeli wysokość do dachu byłaby wartością rankingową to Warsaw Unit byłby na drugim miejscu zaraz za Varso Tower. Budynek Warsaw Unit został wybudowany w roku 2021 i znajduje się przy Rondzie Daszyńskiego 1. 

Warsaw Unit

Skyliner

Praktycznie po sąsiedzku z Warsaw Unit stoi zajmujący miejsce szóste Skyliner mierzący 195 metrów wysokości całkowitej i także tyle samo do dachu.

Licząc wysokość do dachu byłby on na miejscu trzecim. Skyliner ma 45 kondygnacji i wybudowany został także w roku 2021 przy ulicy Prostej 67. 

Skyliner

Q22

Na miejscu siódmym znajduje się wieżowiec Q22 o wysokości całkowitej wynoszącej 195 metrów. Wysokość do dachu wynosi natomiast 160 metrów. W Q22 znajdują się 42 kondygnacje.

Budynek ten został wybudowany w roku 2016 przy ulicy Jana Pawła II 22. 

Wieżowiec Q22

Złota 44

Nasze zestawienie na miejscu ósmym zamyka drapacz chmur Złota 44 w kształcie charakterystycznego żagla. Mierzy 192 metry wysokości całkowitej i tyle samo do dachu. Czyni go to najwyższym w Unii Europejskiej apartamentowcem.

W Złotej 44 znajduje się aż 55 kondygnacji. Budynek został wybudowany w roku 2013 przy ulicy Złotej 44 w sercu Warszawy i bliskim sąsiedztwie pałacu Kultury. 

Złota 44

TOP 15 najwyższych budynków w Warszawie

Na koniec jeszcze przygotowałem Wam zestawienie TOP 15 najwyższych budynków w Warszawie. W tabelce widzicie nazwy, wysokość całkowita i wysokość do dachu podaną w metrach, oraz liczbę kondygnacji. 

Najwyższe budynki w Warszawie – TOP 15

Najwyższe warszawskie wieżowce w formie wideo

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]