Strona główna Przedmioty Na co zwrócić uwagę, wybierając sakwy rowerowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając sakwy rowerowe?

przez Tomasz

Dla kolarza najważniejszym czynnikiem decydującym o pomyślnej podróży będzie nie tylko dopasowany rower, ale też… bagaż. No i oczywiście odzież. Pogoda na trasie może zmienić się diametralnie, to właśnie z tego powodu warto wiedzieć, jak dobrze skomponować wyposażenie rowerowe. Idealnym przykładem będą sakwy oraz softshelle, bo te z racji na dopiero co rosnącą popularność, nie każdemu są znane. A warto je poznać. Jak wybrać odpowiednią sakwę rowerową? W jakie dodatki warto się zaopatrzyć?

Sakwy rowerowe – na jaki rodzaj warto postawić?

Dla chętnych w pokonywaniu rowerowych tras istnieje wiele alternatyw, co do ekwipunku. Dawniej królowały wielkie i niezbyt poręczne plecaki, jednak od jakiegoś czasu coraz częściej możesz zetknąć się z sakwami rowerowymi. Komfort w przenoszeniu najpotrzebniejszych rzeczy zawsze powinien stać na pierwszym miejscu w doborze ekwipunku.

To właśnie z tego powodu uważa się, że sakwy rowerowe to doskonała alternatywa a przede wszystkim godny następca plecaków. Dlaczego warto je wybrać? Na ich zakup chętnie decydują się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – są wytrzymałe, pojemne i nigdy nie przeszkadzają w nawet szybkiej jeździe. Jesteś zainteresowany? W dzisiejszych czasach każdy z łatwością znajdzie odpowiedni model dla siebie. Jednak ostateczny wybór, wcale nie należy do łatwych! 

Jak wybrać dobre sakwy rowerowe?

Jeśli chcesz znaleźć poręczne sakwy rowerowe, to musisz trzymać się ściśle ustalonych zasad. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, na jaki konkretnie rodzaj podróży się nastawiasz. Profesjonalne sakwy zaspokoją potrzeby zapalonych kolarzy, którzy nie wyobrażają sobie czasu wolnego bez kilkudniowej podróży. Takie potrzeby spełniają sakwy dla zawodowców wykonane z materiałów najwyższej jakości. Są nie tylko wytrzymałe, ale też całkowicie odporne na każde warunki atmosferyczne. Kolejną zaletą jest to, że tego rodzaju sakwy mają bardzo dużą pojemność (nawet do ponad 50 litrów).

Reszta sakw dedykowana jest niezbyt doświadczonym kolarzom i całkowitym amatorom. Z łatwością znajdziesz też sakwy do rekreacyjnych wycieczek, jednak te wykonane są najczęściej z mniej solidnych materiałów. Z racji na proste potrzeby mogą przepuszczać wodę, chociaż z drugiej strony ich największą zaletą jest duża liczba dodatkowych kieszeni oraz suwaków. Plusem jest też bardzo przystępna cena. Na sakwy miejskie lub takie do prostych wycieczek może sobie pozwolić dosłownie każdy. Wyposażenie kolarza to jednak nie tylko sakwy – jeśli wybierzesz te przemakalne, to lepiej zadbać o dodatkowy ekwipunek.

Sakwy rowerowe to jedno. O jakie inne dodatki warto zadbać?

O pomyślności podczas rowerowej podróży decyduje najczęściej odpowiednio dobrany strój. W końcu utrzymanie komfortu cieplnego ma wpływ na to, czy Twoja podróż w ogóle dotrwa do końca. Nikt nie lubi ciężkich i nieporęcznych kurtek, dlatego świetnym rozwiązaniem może być zastosowanie lekkiej kurtki pikowanej lub softshellowej, która skutecznie zatrzyma wiatr i jednocześnie pozwoli oddychać skórze o wiele sprawniej niż tradycyjna odzież. To niemała gratka zwłaszcza dla kobiet, ponieważ panie o wiele intensywniej odczuwają zmiany pogody.

Dobry softshell damski to produkt o wysokiej wiatroszczelności i dobrej oddychalności. Jasne – odmian softshelli jest wiele, jednak sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku sakw rowerowych. Zdecyduj, na jak długo chcesz wybrać się w podróż i jakie warunki pogodowe mogą na Ciebie czekać. To ważne, bo są takie softshelle, które mają wszytą grubą wewnętrzną warstwę, przez co są bardzo ciepłe, z kolei inne nie mają dodatkowych walorów cieplnych wcale, co czyni je odzieżą idealną na silnie wietrzny, ale nadal ciepły i słoneczny dzień.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]