Strona główna Aktualności Na co zwrócić uwagę, wybierając podajnik na karmę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając podajnik na karmę?

przez Tomasz

Automatyczny podajnik na karmę należy do gadżetów, które przypadną do gustu zarówno osobom, które z uwagi na natłok zajęć przebywają poza domem przez dużą część dnia, jak i właścicielom zwierzaków, które wykazują się łapczywością. Warto jednak rozsądnie wybrać ten element wyposażenia i dobrać rozwiązanie, które będzie wygodne, a także dopasowane do naszych potrzeb.

Automatyczny dozownik – must have czy nowoczesna fanaberia?

Dozownik na karmę to urządzenie, które automatycznie porcjuje żywność dla psa czy kota, zsuwając ją do znajdującej się w dolnej części konstrukcji miski. Choć niektórzy mogliby powiedzieć, że przecież każdy potrafi nakarmić swojego zwierzaka, to sprawa wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Przede wszystkim, dziś wszyscy pracujemy zdecydowanie więcej niż kiedyś, a co za tym idzie – podanie posiłku na czas może okazać się po prostu niemożliwe. Ponadto, rośnie świadomość występowania różnego rodzaju schorzeń – również tych natury psychicznej – u zwierzaków. Wśród nich mogą znajdować się właśnie zaburzania odżywiania, w związku z którymi regularność jeśli chodzi o serwowanie zwierzakowi posiłków, a także minimalizacja pojedynczej porcji to kwestie o ogromnym znaczeniu.

Jak wybrać podajnik na karmę?

Dobór odpowiedniego dozownika na karmę ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia wygody użytkowania tego urządzenia, ale również komfortu zwierzaka. Kwestią podstawową, na którą musimy zwrócić uwagę, jest oczywiście rozmiar dozownika – o ile dla niewielkiego psiaka czy kota małe urządzenie okaże się wystarczające, to większe rasy psów będą potrzebować podajnika o zdecydowanie większym rozmiarze.

Dodatkowo, dobrze jest zastanowić się nad doborem urządzenia, które umożliwia planowanie pór posiłków. To szczególnie przydatna opcja, gdy wiemy, że raz nie ma nas w domu o poranku, a kiedy indziej – w porze kolacji. Możliwość utworzenia pełnego harmonogramu karmienia pupila sprawi, że zwierzak będzie otrzymywał posiłki na czas!

Niektóre zwierzaki bywają dość wybredne. Jeśli właśnie taki osobnik zamieszkuje w naszym domu, dobrym wyborem może okazać się podajnik na karmę, w którym znajduje się kilka odrębnych zbiorników na jedzenie. W takiej sytuacji podajnik zmienia rodzaj podawanego pokarmu, tym samym różnicując dietę zwierzaka bez naszego udziału. W ten sposób możemy mieć pewność, że choć być może nasz pupil nie będzie miał ochoty na zjedzenie jednego rodzaju karmy – to skusi się na inny, serwowany danego dnia typ pożywienia.

To tylko niektóre z istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Ponadto, dobrze jest zastanowić się także nad wyglądem podajnika czy opcją wbudowanego mikrofonu. Szeroki wybór świetnej jakości podajników o różnych funkcjach można znaleźć np. na stronie https://techwish.pl/pl/136-podajniki-karmy.

Wybór dostosowanego do potrzeb podajnika karmy sprawi, że z pewnością pokochamy to urządzenie za jego wydajność i to, jak zmniejsza ilość codziennych obowiązków, których przecież przy zwierzaku jest sporo. Dzięki podajnikowi nasz pupil nie tylko będzie miał dostęp do pożywienia o stałych porach, ale również karma zachowa świeżość!

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]