Strona główna Biznes Miliard, ile to milionów?

Miliard, ile to milionów?

przez Tomasz

1 miliard, ile to milionów? Miliard, milion, obie te liczby dla większości osób wydają się ogromne – niezależnie czy mamy na myśli pieniądze czy cokolwiek innego. Warto jednak wiedzieć, że różnica między nimi jest tak naprawdę ogromna. Powie Wam to chyba każdy milioner porównany do miliardera. Zakładając bowiem, że milioner posiada na koncie milion złotych to okaże się, że miliarder z miliardem złotych na koncie jest od niego aż tysiąc razy bogatszy.

Miliard – ile to milionów?

Jeden miliard bowiem to dokładnie tysiąc milionów.

A czy wiecie ile zer ma miliard? Miliard posiada aż 9 zer – 1 000 000 000. Milion posiada „jedynie” sześć zer.

Różnica między milionerem i miliarderem

Aby pokazać Wam różnicę między milionem a miliardem przytoczę ciekawostkę. Załóżmy, że jesteśmy biznesmenem, który zarabia rocznie 500 000 zł. Dużo prawda? Milion czyli tysiąc tysięcy zarabiamy już po dwóch latach. Ile czasu natomiast zajęłoby nam zarobienie miliarda złotych przy takich dochodach? Okazuje się, że są one zbyt małe aby w ciągu jednego życia zobaczyć na koncie dziewięć zer. Potrzebowalibyśmy na to aż 2 000 lat. Warto zatem docenić geniusz miliarderów, którzy byli w stanie w ciągu zaledwie jednego ludzkiego życia dorobić się takiego majątku.

Zwróćcie też uwagę, że nawet zdobycie majątku rzędu sto milionów złotych przy zarobkach rocznych 500 000 zł zajęłoby nam aż 200 lat. To teraz jeszcze jedno, może chociaż trochę bliższe przeciętnemu człowiekowi porównanie. Jeżeli masz majątek o wartości sto tysięcy złotych, to miliarder ma dokładnie dziesięć tysięcy razy więcej.

Inne wielkie liczby

Kolejny etap to bilion, czyli milion milionów. Takiego majątku w dniu pisania tego artykułu nie dorobił się jeszcze żaden człowiek, ale patrząc po listach najbogatszych, możliwe, że się to niedługo zmieni ponieważ kilka osób już może się pochwalić fortuną przekraczającą sto miliardów. Pamiętacie ile zer ma miliard? Dziewięć. A ile ma ich bilion? Aż dwanaście zer.

Która liczba ma sto zer?

A czy wiecie, która liczba ma aż sto zer? To akurat jest niezła ciekawostka. Googol (czyt. gugol) to nazwa liczby, która w zapisie dziesiętnym ma 100 zer. Mi kojarzy się z jakąś popularną nazwą :D

Mam nadzieję, że moim krótkim wpisem na temat tych ogromnych liczb i porównaniem ich z pieniędzmi przybliżyłem Ci wyobrażenie ich faktycznej wielkości i różnicy między nimi.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]