Strona główna Aktualności Które Państwo na świecie jako pierwsze szczepi przeciw COVID-19?

Które Państwo na świecie jako pierwsze szczepi przeciw COVID-19?

przez Tomasz

We wtorek 8 Grudnia 2020 roku, czyli w dniu publikacji niniejszego wpisu, Wielka Brytania stała się pierwszym na świecie Państwem, które rozpoczęło masowe szczepienia swoich obywateli przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są przedstawiciele służby zdrowia, pracownicy domów opieki, oraz osoby najstarsze, które ukończyły 80 lat. Te osoby jako pierwsze otrzymają szczepionkę Pfizer-BioNTech.

Jak informuje The New York Times, dzisiaj, dokładnie o godzinie 6:31 rano, pierwsza pacjentka, 90-letnia Margaret Kennan, otrzymała zastrzyk ze szczepionką przeciwko koronawirusowi COVID-19. Stała się tym samym pierwszą osobą na świecie zaszczepioną oficjalnie przeciwko chorobie, która na dzień dzisiejszy doprowadziła do śmierci ponad 1,5 miliona osób na świecie.

Mamy nadzieję, że szczepionka dotrze jak najszybciej, także do wszystkich pozostałych krajów na całym świecie i doprowadzi do zakończenia trwającej już blisko rok pandemii.

Inne ciekawe wpisy

1 komentarz

Co to jest szczepionka mRNA? » Odpowiedzi na pytania 18 marca 2021 - 16:15

[…] Szczepionki mRNA, które testowane są już od lat 90-tych XX wieku, są w pełni bezpieczne. Opierają się też na metodzie badań, która jest dużo szybsza niż w przypadku klasycznych szczepionek, przy których należy prowadzić hodowlę wirusa i opracować metodę jego neutralizacji. Tutaj wystarczyło wydzielić jego genom i opracować metodę, dzięki której przetrwał on do momentu podania go pacjentowi w szczepionce. Właśnie dzięki tej nowoczesnej technologii udało się stworzyć szczepionki przeciw COVID-19 w tak rekordowym czasie. Pierwszym państwem, w którym rozpoczęły się szczepienia, była Wielka Brytania. […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl