Strona główna BiznesBudownictwo Kostka brukowa Forbet – jak ją pielęgnować?

Kostka brukowa Forbet – jak ją pielęgnować?

przez Tomasz

Kostka brukowa to bardzo atrakcyjny wizualnie materiał, którym coraz chętniej utwardza się ścieżki i podjazdy. Wszystko ze względu na jego wyjątkową trwałość, odporność na ścieranie oraz wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Dobrze jednak wiedzieć, w jaki sposób właściwie o nią zadbać. Oto poradnik pielęgnacji kostki Forbet – uznanego, polskiego producenta.

Jak czyścić kostkę Forbet?

Wszystko zależy od narzędzi, którymi dysponuje właściciel terenu, gdzie jest ułożona. Pierwszym wyborem do ekologicznego i skutecznego czyszczenia bieżących zabrudzeń są dostępne na rynku myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie pomoże zwykła woda, można zastosować roztwór płynu do mycia naczyń, który powinno się pozostawić na Forbet kostce brukowej na co najmniej dzień, a następnie spłukać.

Rosnące w fugach chwasty można usuwać ręcznie lub przy użyciu specjalistycznych elektronarzędzi, jednakże w przypadku ich dużej ilości nie jest to optymalna metoda. Dużo łatwiej będzie zastosować chemiczny oprysk – trzeba tylko pamiętać o tym, żeby robić to w słoneczny dzień. Deszcz wszystko spłucze, przez co zabieg okaże się jałowym wysiłkiem.

W pielęgnacji Forbet kostki brukowej ważną funkcję pełni zamiatarka. Znacznie ułatwia wymiatanie kurzu i zbieranie drobnych nieczystości z dużej przestrzeni. Pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz sił, gdyż jest zasilana silnikiem spalinowym lub elektrycznym, w zależności od wybranego modelu.

Jak często czyścić Forbet kostkę brukową?

Kostka Forbet powinna być kompleksowo myta co najmniej trzy razy w roku. Najmniej pracy jest latem, natomiast najwięcej prawdopodobnie zimą, kiedy trzeba ją na bieżąco odśnieżać. Warto także regularnie impregnować specjalnym preparatem, których bogaty wybór znajduje się w ofercie Centrum Bruku Dębica. Dzięki temu zyskuje ona dodatkową ochronę przed zabrudzeniami, przebarwieniami, porastaniem mchem i grzybami czy działaniem skrajnych temperatur. Powinna być ona przeprowadzana w dzień bez deszczu, jednak z ograniczonym nasłonecznieniem.

Kiedy stopnieje śnieg, doskonale widać na Forbet kostce wszelkie ubytki spowodowane przymrozkami oraz oblodzeniem. Jeśli fuga była wykonana z piasku, wystarczy zaopatrzyć się w jego odpowiedni rodzaj i rozprowadzić go po powierzchni przy użyciu np. szczotki. W przypadku użycia twardego spoiwa jej samodzielne uzupełnianie może doprowadzić do powstania uszkodzeń materiału, więc najlepiej zlecić to zadanie zewnętrznej firmie.

Samodzielna pielęgnacja kostki Forbet

Większość zabiegów, jakie wymaga kostka brukowa Forbet da się wykonać we własnym zakresie przy użyciu podstawowych narzędzi i powszechnie dostępnych preparatów. Z powodzeniem można je kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i przez Internet. Kostki Forbet to produkty najwyższej jakości, z tradycją od 1985 roku. Ich pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu, a dzięki regularnemu czyszczeniu, impregnacji oraz uzupełnianiu ubytków w fugach będzie się doskonale sprawdzać przez wiele lat, nawet podczas najbardziej intensywnej eksploatacji. Część prac, które są trudniejsze w realizacji warto zlecić zewnętrznym firmom specjalizującym się w pracach przy kostce brukowej.

Zapraszamy także do innego ciekawego artykułu – Ile waży śnieg?

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]