Strona główna Aktualności Korepetycje z angielskiego w Warszawie – ucz się skutecznie!

Korepetycje z angielskiego w Warszawie – ucz się skutecznie!

przez Tomasz

Jak ważna jest znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie, wiemy doskonale. Znacznie trudniej jednak znaleźć skuteczny sposób na przyswojenie tego języka w stopniu ułatwiającym efektywną komunikację. Możemy uczyć się sami, z nadzieją testując „superskuteczne” metody, czy mozolnie, codziennie zapamiętywać nowe słówka i zwroty. Możemy też zaufać nauczycielowi, który pokaże, jak robić to efektywniej. Nauka angielskiego nie musi być tak trudna, jak mogłoby się wydawać, jeśli tylko uda nam się znaleźć właściwą szkołę lub naprawdę dobrego lektora, który poprowadzi nasze korepetycje z angielskiego. W Warszawie nie powinno być większego problemu z realizacją tego zadania.

Język angielski dla dzieci – jak robić to dobrze?

Wiadomym jest, że naukę języka najlepiej zaczynać jak najwcześniej, a według niektórych specjalistów już wówczas, kiedy dziecko opanuje swój rodzimy język na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację. Zazwyczaj dzieje się to w wieku lat trzech bądź czterech i jest to najlepszy czas, by zapisać naszą pociechę na angielski dla dzieci. Wcześniejsze próby oswojenia z drugim językiem również bywają przydatne, szczególnie jeśli posługuje się nim choć jeden z rodziców. Wówczas jednak sposób przyswajania języka opiera się na nieco innych mechanizmach, tzw. symultanicznych.

By nauka angielskiego jako drugiego języka była skuteczna, potrzeba specjalnie przygotowanych do pracy z maluchami nauczycieli, ale również fachowego programu edukacyjnego opartego na zabawie. Tak, by uczenie się odbywało się niejako „przy okazji” i absolutnie nie wiązało z napięciem, które mogłoby jedynie zniechęcić przedszkolaka do poznawania obcej mowy. Pierwsze zabawy językowe, rozbudzające korzystne skojarzenia i budujące dobre nastawienie do języka angielskiego, to podstawowy fundament przyszłych językowych sukcesów.

Wybierając szkołę, postaw na jakość i doświadczenie

Warszawa jako ogromna aglomeracja dysponuje rozbudowaną siatką szkół i ośrodków edukacyjnych ukierunkowanych na naukę języków, w tym języka angielskiego. Kiedy pojawia się potrzeba podszkolenia, nadrobienia zaległości czy konieczność przygotowania do egzaminów, wraz z nimi powstaje dylemat, jakie miejsce wybrać. I czy każde równie skutecznie przygotuje nas bądź nasze dziecko do ważnego zaliczenia, testu kompetencji czy egzaminu wstępnego. Im większy wybór, tym sprawa staje się trudniejsza.

Rozważając zapisanie siebie lub dziecka na zajęcia z języka angielskiego, warto zawsze kierować się przy wyborze renomą danej placówki czy edukatora, opiniami innych osób oraz doświadczeniem i długością stażu. Z pewnością szkoła języka angielskiego o udokumentowanej długotrwałej obecności na rynku edukacyjnym, ciesząca się poważaniem i skupiająca pokaźne grono wykwalifikowanych nauczycieli, będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż najlepiej brzmiąca prywatna oferta korepetycji. Zdecydowanie nie warto ryzykować straty czasu, nawet jeśli zajęcia prowadzone przez świetnie przygotowaną do nauczania placówkę okażą się nieco droższe.

Indywidualne korepetycje czy szkoła języka angielskiego?

Jeśli już mamy na oku odpowiednie miejsce, dobrze będzie zastanowić się, co bardziej sprawdzi się w naszym konkretnym przypadku – korepetycje sam na sam z lektorem czy może cykliczne zajęcia językowe prowadzone w grupach w lekcyjnej sali? Wybór nie jest oczywisty, bowiem w zależności od celu nauki i potrzeb korepetytora może równie dobrze sprawdzić się jedna bądź druga opcja. I tak, o ile przy zaległościach, indywidualnych trudnościach z opanowaniem wybranej partii materiału czy konieczności powtórzenia zagadnień do egzaminu lepiej wypadną korepetycje, o tyle, gdy rozpoczynamy naukę angielskiego lub po prostu chcemy ją kontynuować, przyjemniejsze może okazać się uczęszczanie do szkoły wraz z innymi osobami o podobnych umiejętnościach.

W dobrym ośrodku możemy liczyć na rozbudowane grafiki zajęć, elastyczne pakiety lekcji, a nawet zajęcia z dojazdem czy w dowolnie wybranym miejscu. Nie bez znaczenia będzie też liczebność grupy – od 2 do kilkunastu osób, możliwość wskazania wykładowcy czy udogodnienie w postaci przeprowadzenia lekcji zdalnych lub dołączenia do lekcji on-line w przypadku niespodziewanych trudności z dotarciem na zajęcia – choroby, wyjazdu firmowego czy urlopu.

Intensywny kurs angielskiego – podnieś swoje kwalifikacje!

Nauka angielskiego „latami” może być ciekawym doświadczeniem i miłym wypełniaczem czasu, jeśli to ta forma spędzania czasu, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i możliwości. Wiele osób potrzebuje powolnego zwiększania zasobów, małymi kroczkami do przodu i bez większej presji. Kiedy jednak na szali pojawia się intratne stanowisko, zagraniczny wyjazd służbowy, awans czy bilet do świetnej szkoły i na dobrze rokującą uczelnię – sytuacja nieco się zmienia. Wtedy zrozumiałym jest, że zależeć nam będzie, by w jak najkrótszym czasie, jak najbardziej podnieść swoje kompetencje językowe.

Temu właśnie służy intensywny kurs angielskiego – zwiększona liczba godzin nauki języka w tygodniu, tak by optymalnie szybko i skutecznie osiągnąć pożądany rezultat. Na tego rodzaju przyspieszonym kursie przerobić można jeden poziom znajomości języka w 2 do 4 miesięcy. Ten doskonały sposób na stały kontakt z językiem – w z góry określonym odcinku czasu – to świetna metoda na uzyskanie szybkich efektów. Gdy nie mamy czasu na dojazdy, warto skorzystać z zajęć prowadzonych przez komunikator, choćby Skype. W takiej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, by było to nawet kilka razy w tygodniu.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl