Strona główna Bez kategorii Kiedy zmarł Pablo Escobar?

Kiedy zmarł Pablo Escobar?

przez Coel

Kolumbijski baron narkotykowy Pablo Escobar zmarł 2 grudnia 1993 roku. Okoliczności jego śmierci nie są jasne. Jak zmarł Pablo Escobar?

Pablo Escobar, jak zmarł?

Jeden z największych przestępców wszech czasów od szesnastu miesięcy ukrywał się przed światem, poszukiwany przez jednostki specjalne kolumbijskiej policji w ramach operacji Search Bloc (hiszp. Bloque de Búsqueda), która pochłonęła miliony dolarów.

Escobar został ostatecznie znaleziony w jednym ze slumsów w mieście Medellin, drugim co do wielkości w Kolumbii. Wywiązała się strzelanina, w której Escobar zginął. Do dziś jednak wokół tego zdarzenia krążą kontrowersje dotyczące tego, czy mafijny boss zginął z bronią w ręce, czy też wykonano na nim na miejscu egzekucję. Na ten temat wyposiadała się także rodzina Escobara. Niektórzy z członków rodziny Escobara twierdzili też, że mógł on popełnić samobójstwo.

Escobar miał 44 lata, został postrzelony trzy razy: w nogę, w tors i w głowę. Na miejscu zginął też jego ochroniarz. Żaden z ośmiu policjantów biorących udział w obławie na Pablo Excobara nie został ranny.

Zobacz też: kto był najgroźniejszym polskim przestępcą?

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl