Strona główna Dom i ogród Kabiny prysznicowe do małej łazienki

Kabiny prysznicowe do małej łazienki

przez Tomasz

Małe łazienki wymagają często większej ilości czasu na etapie ich planowania. Każde miejsce i każdy kat należy skrupulatnie przemyśleć i zaprojektować aby nie popełnić błędu i zmieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Dzisiaj zajmiemy się tym jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki. W tym celu zebraliśmy dla Was kilka kwestii na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Kształt kabiny do małej łazienki

Do wyboru są kabiny półokrągłe, prostokątne i asymetryczne. Do małej łazienki zdecydowanie najlepszym wyborem będzie kabina półokrągła. Kształt ten, dzięki ścięciu z przodu oszczędza dodatkowe miejsce w porównaniu z kabiną kwadratową. Często wybierając kabinę półokrągło okazuje się, ze dzięki zwolnionemu miejscu z przodu zdecydować się możemy na większy rozmiar i zamiast kabiny o szerokości 80 cm możemy kupić 90-tkę.

Jaki rozmiar kabiny wybrać?

Kolejna ważna kwestia to rozmiar kabiny. Najpopularniejsze są kabiny o szerokości 80 i 90 cm. Większa kabina jest oczywiście bardziej komfortowa, ale także zajmuje więcej miejsca. Jak znaleźć model optymalny? Nasyzm zdaniem najbardziej komfortowe są kabiny prysznicowe 90×90 cm. Ich powierzchnia maksymalna przy założeniu, ze kabina jest kwadratowa wynosi 0,81 m2, jeżeli możecie sobie na to pozwolić to zdecydowanie zachęcamy. Kabiny prysznicowe 80×80 cm stanowią kompromis między wygodą i zajmowaną powierzchnią (max. 0,64 m2). Na rynku dostępne są także mniejsze kabiny o wymiarach np. 70×70 cm jednak te modele polecamy tylko dla osób, które nie mają innego wyjścia.

Jaki sposób otwierania drzwi?

Tutaj do wyboru mamy przede wszystkim drzwi rozsuwane i uchylne. Do małej łazienki raczej polecamy drzwi rozsuwane ponieważ nie wymagają one żądnego dodatkowego miejsca przed kabiną. Skrzydła rozchylane na zawiasach potrzebują miejsce z przodu do swobodnego otwierania.

Mała łazienka i kabina z hydromasażem

Czy do małej łazienki mogę wstawić kabinę z hydromasażem? Jasne, że tak. Należy tylko wziąć pod uwagę te same parametry o których pisaliśmy powyżej. W sklepie universalhome.pl znajdziecie kabiny hydromasażowe Kerra, które mają m.in. wymiar 80×80 i 90×90 cm. Nie zajmują one więcej miejsca niż standardowe kabiny natryskowe a oferują dodatkowe udogodnienia w postaci dysz masażowych, lub radia.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]