Strona główna SpołeczeństwoModa Jakie paski do spodni są najmocniejsze?

Jakie paski do spodni są najmocniejsze?

przez Tomasz

Które paski męskie do spodni są najmocniejsze i najbardziej praktyczne? Dzisiaj przyjrzymy się wojskowym paskom do spodni. Są to niewątpliwie produkty które wytrzymają największe obciążenia i które będą jednymi z najbardziej trwałych.

Wojskowe paski do spodni

Wojskowe paski do spodni to kategoria zawierająca modele najbardziej praktyczne. Już samo skojarzenie z artykułami wojskowymi i militariami wskazuje, że paski wojskowe muszą być funkcjonalne i bardzo wytrzymałe. Są one w końcu przeznaczone m.in. dla pracowników służb mundurowych. Osoby interesujące się militariami wiedzą, że dobre paski wojskowe nie mogą pęknąć ani odczepić się od klamry nawet podczas ekstremalnego ruchu. Nieważne czy biegniemy przez las czy przeprawiamy się przez mokradła, nasz pas do spodni musi wytrzymać, nie rozciągać się, nie przerywać i klarma nie może się odpiąć. Po prostu musimy o nim nawet nie pamiętać i ufać w pełni, że nas nie zawiedzie. Wyobrażacie sobie żołnierza, który musi co chwile poprawiać spodnie bo pasek mu się odpina albo nie trzyma wystarczająco mocno? No właśnie…

Wojskowy pas do spodni polskiej marki SERGEJ

Dlatego też militarne pasy do spodni wykonane są ze specjalnej taśmy nylonowej lub polipropylenowej, która jest niezwykle wytrzymała. Ich kontrukcja także sprawia, że pas możemy szybko i łatwo dopasować jednorazowo do naszego obwodu i to z bardzo dużą dokładnością. Pasy te nie mają standardowych klamr i dziurek. Są one specjalnie przekładane przez elementy metalowej klamry i blokowane na zadanej długości. Nadmiar paska można natomiast odciąć. Klamry wojskowych pasków do spodni także mają specjalistyczną konstrukcję.

Paski do spodni z wojskową klamrą

Poza bardzo wytrzymałym materiałem z jakiego wykonane są wojskowe paski do spodni, muszą one posiadać niemniej mocną klamrę. Najlepsze pasy wyposażone są w klamry wykonane z metalu. Klamry z tworzywa sztucznego są mniej wytrzymałe i mogą pęknąć w ekstremalnych sytuacjach gdy zadziała na nie zbyt duża siła. Metalowe, wojskowe klamry są bardzo mocne i potrafią znieść praktycznie wszystko.

Konstrukcja klamry wojskowych pasków do spodni także jest specjalna. Popularny model marki Sergej posiada np. klamrę QR (ang. Quick Release). Ma ona po bokach dwa specjalne przyciski, które zwalniają zatrzask i pozwalają odpiąć pasek. Aby zapiąć klamrę wystarczy wsunać jeden element w drugi aż usłyszymy kliknięcie i elementy się ze sobą zatrzasną i złączą. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasek można odpiąć bardzo szybko za pomocą nawet jednej ręki bo wystarczy, ze naciśniemy metalowe przyciski. Zapięcie paska jest równie szybkie, nie trzeba celować w dziurki jak w zwykłych pasach. Wsuwamy jedną cześc klamry w drugą i już. Długość pasa także dopasowuje się raz. Dopóki nie zmienimy naszego obwodu to pas nie wymaga ponownej regulacji. Raz ustawiona długość a potem tylko zapinanie i odpinanie, proste prawda?

Pasek wojskowy do spodni zielony SERGEJ SRP-01

Wojskowe paski do jeansów?

Wojskowe paski kojarzą się głównie z fanami militariów, oraz osobami pracującymi w wojsku, policji i innych służbach mundurowych. Czy można jednak nosić wojskowy pas do zwykłych spodni jak np. jeansy? Oczywiście, że tak! Pasy marki Sergej mają uniwersalną, standardową szerokość wynoszącą 3.8 cm. Dzięki temu przełożymy, je przez szlufki praktycznie wszystkich standardowych spodni. Oryginalny wygląd klamry także nie jest żadną przeszkodą a wręcz zaletą. Klamra wojskowa jest praktyczna i minimalistyczna. Pasuje do spodni sztruksowych i jeansowych. Jej oryginalny wygląd to dodatkowe wyróżnienie.

Pasy wojskowe polecamy także do wszelkich strojów roboczych. Dzięki temu, że są mocne i bardzo dobrze dopasowana do obwodu pasa dają gwarancję wygodnej pracy. Są idealnym wyborem np. dla drogowców czy budowlańców. Są one również często wybierane przez młodzież ze względu na prostotę i szybkość zapinania i odpinania, oraz oryginalny styl.

Gdzie kupić wojskowe paski do spodni?

Paski wojskowe najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach. Stacjonarnie produkty te nie są zbyt szeroko dostępne. Na szczęście bez trudu zamówić je można w internecie, np. w sklepie internetowym LadneTorby.pl. Jest to znany i istniejący od wielu lat Polski sklep internetowy oferujący torby, portfele, plecaki, oraz właśnie wysokiej jakości wojskowe paski do spodni. Wysyłka w ciągu maksymalnie 24 godzin jest dodatkową zachętą dzięki której zdążysz otrzymać zamówiony towar np. na urodziny bliskiej osoby, które są już pojutrze :)

Jak odpina się wojskowy pasek do spodni?

Zapraszam jeszcze do krótkiej wideoprezentacji nagranej przez producenta parcianych pasków taktycznych Sergej. Na filmie zobaczyć możecie jak zapinać i odpinać wojskową klamrę typu Quick Release.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]