Strona główna NaturaZwierzęta Jakie jest najgroźniejsze zwierzę na świecie?

Jakie jest najgroźniejsze zwierzę na świecie?

przez Coel

Jeśli liczyć pod względem rocznej liczby ofiar wśród ludzi, to najgroźniejszymi zwierzętami na świecie są komary, od których ukąszenia ginie około miliona osób rocznie. Jednak ludzie nie umierają bezpośrednio od kontaktu z komarem, ale w wyniku chorób, które te owady przenoszą.

Jeśli chodzi o najbardziej mordercze zwierzęta, to na pewno można do nich zaliczyć węże – rocznie około 50 tysięcy osób ginie w wyniku ukąszenia lub uduszenia przez węże różnych gatunków. Najwięcej ludzi ginie w wyniku kontaktu z tajpanem australijskim oraz z występująca w Afryce Subsaharyjskiej czarną mambą.

Natomiast jeśli mielibyśmy wskazać najbardziej morderczego przedstawiciela jednego gatunku, a nie całej rodziny lub rzędu zwierząt, to byłby nim hipopotam nilowy, żyjący w Afryce Subsaharyjskiej (na terenie Egiptu został on wytrzebiony). Szacuje się, że zwierzę to jest odpowiedzialne za śmierć około 3 tysięcy osób rocznie, głównie w wyniku wywracania łódek i późniejszego utonięcia pasażerów, rzadziej w wyniku tratowania. Ataki wynikają z faktu, że są to zwierzęta bardzo terytorialne i agresywnie broniące swoich siedlisk.

Zobacz też: jakie zwierzę jest największe na świecie?

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]