Strona główna Sport Jaki był najwyższy wynik w piłce nożnej?

Jaki był najwyższy wynik w piłce nożnej?

przez Coel

W historii rozgrywek piłki nożnej najwyższy wynik został zanotowany w meczu ligi Madagaskaru pomiędzy AS Adema a Stade Olympique l’Emyrne. Odbył się on 31 października 2012 roku. Wynik wyniósł spektakularne 149:0 dla AS Adema. Nie był to jednak efekt rozgrywek fair-play, ponieważ przez całe 90 minut drużyna AS Adema strzelała sobie samobóje, podczas gdy zawodnicy SEO biernie się temu przyglądali. Był to efekt protestu piłkarzy AS Adema przeciw niesprawiedliwemu ich zdaniem sędziowaniu w poprzednich meczach ligi. Piłkarze i klub zostali po meczu ukarani karą, a kibice domagali się zwrotu za bilety. W trakcie meczu gole padały co średnio 36 sekund.

Najwyższym wynikiem zanotowanym w historii spotkań reprezentacji państw w piłce nożnej, tym razem osiągniętym w prawdziwej grze, był wynik 31:0. Takim wynikiem zakończył się mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2002 pomiędzy reprezentacją Australii a Samoa Amerykańskiego. Ta druga uznawana jest za jedną z najgorszych reprezentacji na świecie, a ponadto tego dnia na wyjeździe grała w składzie nastoletnich licealistów, którzy nigdy nie brali udziału w żadnym dużym turnieju piłkarskim. Stało się tak w wyniku ogłoszenia FIFA, która ogłosiła trzy dni wcześniej, że tylko piłkarze posiadający ważne paszporty USA mogą wjechać do Australii. Jedynym piłkarzem, który spełnił ten wymóg, był bramkarz Nicky Salapu, który i tak obronił wiele strzałów reprezentacji Australii (grała ona zresztą w drugim składzie).

15-latkowie nie bardzo znali oficjalne zasady gry, a Australijczycy byli zdziwieni ich występem na boisku. Dlatego aż do 10 minuty nie strzelili żadnej bramki. Dopiero wówczas zaczął się rajd na bramkę Nicky’ego Salapu. Co ciekawe, wynik na tablicy po meczu wynosił 32:0, ale ponieważ nie udało się doliczyć jednej bramki, FIFA za ostateczny wynik uznało 31:0.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]