Strona główna Aktualności Jak zapisać się na kurs spawacza MAG?

Jak zapisać się na kurs spawacza MAG?

przez Tomasz

Kursy spawania oferowane są w różnych wariantach pod kątem technik spawalniczych. Wśród nich znajdują się również kursy spawaczy MAG. Co warto o nich wiedzieć? Zobacz, czego dokładnie dotyczą, dla kogo są przeznaczone i jak można się na nie zapisać.

Jak rozpocząć pracę jako spawacz?

Coraz więcej osób interesuje się dzisiaj pracą na stanowisku spawacza. Przemawia za tym przede wszystkim łatwa dostępność zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale też za granicą, a także dobre płace.

Aby rozpocząć pracę jako spawacz, konieczne jest w pierwszej kolejności zapisanie się na kurs spawania. Tego typu kursy kompleksowo przygotowują uczestników do pracy, przekazując im informacje teoretyczne i organizując praktyczne zajęcia ze spawania różnymi technikami.

Do dostępnych kursów zalicza się też kurs spawacza MAG. Technika ta jest bardzo popularna i często używana w różnych gałęziach przemysłu. Spawanie to odbywa się dwoma metodami, które oznaczane są jako 135, czyli z zastosowaniem elektrody topliwej w osłonie gazów, a także jako metoda 136, czyli z drutem proszkowym.

W trakcie kursów tego typu można otrzymać pełne przygotowanie do pracy z użyciem spawarek bazujących na tej technice, aby wykonywać ją efektywnie, bezpiecznie i prawidłowo.

Uprawnienia do spawania MAG – jak je uzyskać?

Żeby pracować jako spawacz, konieczne jest nie tylko ukończenie kursu, ale również uzyskanie uprawnień spawalniczych.

W tym celu należy zapisać się na kurs spawacza MAG, a następnie podejść do egzaminu na spawacza. Egzamin ten odbywa się przed komisją UDT – Urzędu Dozoru Technicznego, która kontroluje wiedzę kursanta. Gdy jest ona odpowiednia, wówczas nadaje mu uprawnienia, które potwierdzone są za pomocą specjalnego świadectwa kwalifikacji.

Trzeba pamiętać, że uprawnienia spawalnicze mają ograniczony termin, dlatego też trzeba je regularnie odnawiać.

Jak zapisać się na kurs spawacza MAG?

Zapisanie się na kurs spawacza MAG nie jest obecnie żadnym problemem. Takie kursy organizowane są dzisiaj przez wiele ośrodków zawodowych, które skupiają się na nauce spawania i mogą przekazać uczestnikom pełną wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy na stanowisku spawacza.

Aby zapisać się na tego typu kurs, konieczne jest spełnienie trzech zasadniczych warunków, a mianowicie są to:

1. Wiek powyżej 18 lat,

2. Minimum wykształcenie na poziomie podstawowym,

3. Brak przeciwwskazań lekarskich do prowadzenia pracy jako spawacz.

Po spełnieniu tych warunków można zapisać się na kurs. Obecnie wiele ośrodków pozwala na zrobienie tego również za pośrednictwem internetu, dlatego wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj kursu, a następnie jego termin.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]