Strona główna Aktualności Jak zachęcić „go” do ruchu i sprawić, by zadbał o siebie? Tylko pewne rady

Jak zachęcić „go” do ruchu i sprawić, by zadbał o siebie? Tylko pewne rady

przez Tomasz

Każdy z nas powinien o siebie dbać i nie mamy tutaj na myśli dbania o wygląd zewnętrzny czy uleganie bądź co bądź dziwnej modzie na ostrzykiwanie twarzy i ust. Wręcz przeciwnie mamy na myśli dbałość o swoją kondycję i prowadzenie zdrowego stylu życia. Jeżeli Twój partner żyje w opozycji do zdrowego stylu życia, czas to zmienić. Dziś podpowiemy, jak to zrobić. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Wybierz przyjemną aktywność i daj przykład

Najlepiej „świecić” przykładem, czyli najlepiej samemu prowadzić zdrowy i aktywny styl życia. Duże znaczenie ma też znalezienie takiej aktywności fizycznej, która zwyczajnie jest przyjemna. I na pewno doskonałym wyborem jest jazda na rowerze. Tutaj polecamy rowery miejskie. Swoją drogą patrząc na ceny paliwa, które wciąż rosną, warto zastanowić się, czy przypadkiem nie zamienić środka transportu jakim jest samochód na rower. W końcu szkoda jakoś wydawać sporą część wypłaty na dojazd do pracy – to tak nawiasem mówić. Wracając jednak do głównego tematu, czyli tego jak zachęcić partnera do ruchu, to właśnie zaproponowanie wspólnej przejażdżki będzie dobrym wyborem. Z jazdą na rowerze jest tak, że kto znowu jej spróbuje, ten rzeczywiście bardzo szybko przekona się, jak wiele przyjemności daje. Wystarczy tylko postawić na regularność. Gdy już zachęcicie dawką perswazji partnera do przejażdżki na rowerze jest duża szansa, że bardzo szybko przekona się do niej. A potem już czekają Was częste wspólne wycieczki. Jednocześnie jeżeli nie macie jeszcze jednośladu, to musicie wiedzieć, że mocny rower miejski można kupić nawet za 1000 złotych, zatem i cena wcale nie jest wysoka. Wiecie, bieganie też jest fajną aktywnością, ale jednak trudno do niej kogoś zachęcić jeżeli lubi spędzać czas na kanapie, a z rowerami sytuacja wygląda nieco inaczej. W końcu człowiek mniej się męczy pedałując, niż biegając.

Małe rzeczy – duże znaczenie

Skoro już wiecie, że siłą intensywnej perswazji trzeba zachęcić partnera do wspólnej jazdy na rowerze, to czas przejść do kolejnego punktu naszego planu. Jak wiadomo małe rzeczy mają duże znaczenie i rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Małymi kroczkami możecie więc sprawić, iż chęć do aktywności będzie wzrastać. A można to robić poprzez rzeczy, których mężczyźni nie lubią, czyli poprzez zakupy. Warto wspólnie wybrać się do supermarketu i następnie wysyłać faceta by przyniósł, a to owoce, a to mleko roślinne, a potem jeszcze warzywa i znowu inne mleko roślinne. Nie ma się co oszukiwać większość facetów nigdy nie wie, gdzie co można znaleźć w domu, zatem w sklepie tym bardziej, a to oznacza, że leń zejdzie z kanapy i zacznie więcej spacerować. W końcu małymi kroczkami osiągniecie cel i zyskacie aktywnego partnera, który prowadzi zdrowy styl życia.

Pomysł trzeci może nieidealny, ale skuteczny

Faceci to łowcy i jakoś i nie lubią, gdy ktoś patrzy się na ich partnerki. Z tego też powodu nasz kolejny pomysł może nie jest idealny pod względem etycznym, za to jest bardzo skuteczny, a przy tym jest bardzo prosty. Wystarczy tylko ubrać się w bardzo obcisłe ubrania sportowe i następnie poinformować, że idzie się na siłownię, gdzie chce się pobiegać, ale i poćwiczyć na atlasie. I tutaj trzeba trochę poudawać, że do tej pory trener pomaga Wam w ćwiczeniach. Każdego faceta ruszy taki tekst i pójdzie z partnerką na siłownię, a przy okazji nieco poćwiczy. Analogicznie sytuację należy wykorzystać zachęcając faceta, by poszedł z Tobą do klubu potańczyć. Rzecz jasna argument o innych facetach nie ma racji bytu. Tutaj mamy raczej na myśli powiedzenie, że inni ciągle Was proszą do tańca.

Jedzenie ma znaczenie

Skoro o motywacjach mniej i bardziej etycznych już było, to czas przejść do diety. W końcu jedzenie fast foodów może sprawiać, że nic się nie chce. Swoją drogą jedzenie śmieciowe jest wyjątkowo kaloryczne i jeszcze bardziej niezdrowe. Dlatego czas na zmiany. Należy jadać więcej warzyw oraz lekkostrawnego jedzenia. Nie zapomnijcie jeszcze o tym, by wprowadzić do menu mleko roślinne i zrezygnować z mleka krowiego. A jeżeli nie lubicie gotować, to zawsze możeecie zamówić catering dietetyczny.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]