Strona główna NaturaZwierzęta Jak wysoko latają gołębie?

Jak wysoko latają gołębie?

przez Tomasz

Przyznaj, że pewnie nie raz będąc na rynku głównym dużego miasta zastanawiałeś się nad tym jak wysoko latają gołębie? Te popularne ptaki potrafią osiągać bardzo imponujące wysokości w trakcie lotu.

Według portalu pigeoncontrolresourcecentre.org gołębie mogą latać na wysokości nawet 6000 stóp i wyżej. Po przeliczeniu na metry wychodzi nam wartość ok. 1850 m. Wynikałoby z tego, że ptaki te mogą osiągać nawet wysokości rzędu 2 km. W innych źródłach także łatwo znajdujemy informacje o gołębiach hodowlanych osiągających wysokości ponad 1000 metrów. Hodowcy wiedza o tym dzięki specjalnym urządzeniom do rejestrowania lotu, które zapisują także informacje na temat wysokości.

Dla porównania samoloty rejsowe latają na wysokościach przekraczających 10 000 metrów, czyli ponad 10 km. Także gołębie raczej się z samolotem nie spotkają i w trakcie lotu nie są dla niego zagrożeniem. A przy okazji, jeżeli szukasz tanich połączeń lotniczych to wyszukiwarka lotów tanieloty wyręczy Cię w tym zadaniu i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu :)

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl