Strona główna Natura Jak wygląda zmarznięty kwiat Magnolii?

Jak wygląda zmarznięty kwiat Magnolii?

przez Tomasz

Magnolie to przepiękne kwiaty rosnące na osiągających bardzo pokaźne rozmiary drzewkach i krzewach. Kwitną one na wiosnę, w okolicy kwietnia i maja. Są to jednak okresy w których wystąpić mogą nocne przymrozki. Kwiaty magnolii są niestety delikatne i nawet jedna noc z temperaturą poniżej zera może doprowadzić do jej zmarznięcia.

Jak wygląda zmarznięty kwiat Magnolii?

Niestety wyżej opisana sytuacja przytrafiła nam się także w tym roku. Nasze kilkumetrowe, oblepione kwiatami Magnolie zmarzły. Przez ostatnie lata ta sytuacja powtarza się cyklicznie ze względu na zmiany klimatu. Przymrozki w kwietniu zdarzają się zauważalnie częściej niż miało to miejsce nawet parę lat temu. Poniżej przedstawiamy zdjęcia zmarzniętych kwiatów naszych Magnolii.

Zmarznięte kwiaty Magnolii dostają charakterystycznych brązowych (wyglądających jak uschnięte) płatków. Wyżej wymienione zmiany pojawiły się z dnia na dzień, po jednej nocy z przymrozkiem. Był to dość mocny spadek temperatury poniżej zera ponieważ rano musieliśmy także skrobać szyby w naszych samochodach.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]