Strona główna SpołeczeństwoModa Jak wybrać portfel męski?

Jak wybrać portfel męski?

przez Tomasz

Skórzane portfele męskie z czasem nabierają charakteru, co jest świetne. Ale w końcu przychodzi moment, kiedy mają go już trochę za dużo. Z czasem skóra staje się popękana i poprzecierana, szczególnie na grzbiecie i na brzegach. Jeśli brzmi to znajomo, to być może nadszedł czas na wymianę portfela na nowy. Ale jak wybrać portfel męski? W przypadku męskich skórzanych portfeli jest mnóstwo opcji. Do wyboru są portfele składane typu bifold, trifold, klasyczne bez zapięcia, zapinane dookoła na zamek, cienkie etui na karty, banknotówki z klipsem na pieniądze. Co będzie idealne dla Ciebie? W tym artykule przedstawiamy podstawy i postaramy się podpowiedzieć, które modele się sprawdzają a których zdecydowanie unikać

Przemyśl swoje wymagania i bądź bezwzględny

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czego naprawdę potrzebujesz w portfelu. Brzmi to prosto, ale nadal większość facetów nosi jeden portfel o wiele za długo niż powinien. Wyjmij wszystko z obecnego portfela i postaraj się wypracować absolutne minimum niezbędnych rzeczy. Zwykle będą to dwie lub trzy karty płatnicze, dowód osobisty, prawo jazdy i może 1-2 karty lojalnościowe. Spróbuj być podczas tej czynności jak najbardziej bezwzględny. Jest to o tyle ważne, że im więcej zbędnych rzeczy odrzucisz, tym smuklejszy i bardziej elegancki może być Twój portfel.

Portfele składane bifold

Podwójne portfele składane (bi-fold) to najbardziej tradycyjne i elegancke męskie portfele skórzane. Portfele tego typu istnieją od XVII wieku i nadal są najpopularniejszym stylem. Bi-foldy mają dużo miejsca, ale to także ich wada, ponieważ z czasem mogą stać się wypchane i zatracić swój kształt. Tak łatwo jest tu schować banknoty, monety, paragony, karty i losowe rzeczy. Zalecamy przeglądanie zawartości Waszego bi-folda co kilka miesięcy. Pomoże to na dłużej zachować jego kształt.

Trifold – Portfele składane „na trzy”

Portfele męskie typu trifold wyglądają jak bifold, ale składają się na trzy oddzielne sekcje (zamiast na dwie). To sprawia, że są super elastyczne, ale także znacznie bardziej nieporęczne niż portfel składany na pół. Aby wyjąć karty umieszczone głębiej musimy rozłożyć wszystkie części portfela. Przy tego typu modelach trzeba uważać jeszcze bardziej niż przy bifoldach na zbyt mocne ich wypychanie niepotrzebnymi rzeczami. Dużo prościej jest tu przecież schować kartę rabatową z której w ogóle nie korzystamy. Wystarczy umieścić ją głębiej i zapomnieć na lata i znaleźć ją dopiero podczas przeprowadzki do nowego portfela. Ponownie, bądź bezwzględny przy regularnym przeglądzie.

Portfele zapinane na zamek

Portfele męskie zapinane na suwak oferują coś, czego nie dostaniesz w żadnym innym portfelu: bezpieczeństwo. Są one idealne do przechowywania monet lub innych drobnych kosztowności. Dzięki solidnej konstrukcji z zamkiem błyskawicznym nie musisz się martwić, że rzeczy wypadną lub się zgubią. Portfele zapinane na zamek mają suwak dookoła, który zamyka wszystko w środku. Są to prawdopodobnie najbardziej uniwersalne portfele męskie. Można w nich nosić jednocześnie karty, banknoty i monety. Jedynie trzeba uważać jak zawsze aby za bardzo nie wypchać portfela. Zbyt wiele rzeczy w środku rozciągnie skórę i może uszkodzić suwak.

Skoro wiecie już jak wybrać portfel męski to polecamy przejść do sprawdzonego sklepu internetowego z galanterią męską jak LadneTorby.pl i wybrać odpowiedni dla siebie model.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]