Strona główna Aktualności Jak szkolenie z dotacji może pomóc Twojej organizacji zdobyć więcej funduszy?

Jak szkolenie z dotacji może pomóc Twojej organizacji zdobyć więcej funduszy?

przez Tomasz

Co miesiąc w Polsce powstaje niemal 30 000 firm. Aby jednak odnieść sukces na konkurencyjnym rynku, nie wystarczy tylko świetny biznesplan – potrzebne są jeszcze środki finansowe. Alternatywą dla kredytu bankowego jest dotacja. Czy wiesz, że możesz zdobyć niezbędne informacje o dotacjach, biorąc udział w szkoleniach?

Szkolenie z dotacji – czego się dowiesz?

Dotacje ze środków unijnych i innych źródeł cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Właściciele firm są świadomi, że dotacje istnieją, ale nie zawsze mają pełną wiedzę o tym, kto może z nich skorzystać i w jakim celu. Tymczasem środki pozyskać można m.in. na badania i rozwój (B+R), cyfryzację, zazielenienie przedsiębiorstw, rozwój kompetencji czy prace nad infrastrukturą ciepłowniczą, w rezultacie czego firma zyska efektywny system ciepłownictwa. A to zaledwie wycinek projektów, na realizację których można pozyskać finansowanie. Szkolenie z dotacji to sposób na szybkie zorientowanie się w dostępnych dotacjach. Ale nie tylko, bo podczas szkoleń są też omawiane m.in. następujące zagadnienia:

  • kwalifikowalność kosztów – nie każdy koszt poniesiony podczas realizacji projektu jest refundowany;
  • rozliczenie otrzymanych dotacji;
  • przykładowe naruszenia i błędy podczas rozliczeń dotacji – mogą one skutkować odebraniem dofinansowania;
  • gdzie szukać informacji o dotacji.

Jak szkolenia przygotowują do pozyskania dotacji na różne projekty?

Szkolenia z dotacji są prowadzone przez ekspertów – osoby mające w tym zakresie szeroką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. W rezultacie zajęcia są merytoryczne – ich uczestnicy zdobywają wiedzę, która pozwala skutecznie starać się o środki na realizację różnych projektów. Na rynku dostępne są szkolenia dla osób nie tylko zainteresowanych pozyskaniem informacji o dotacjach, ale też mających już pewną wiedzę.

Nauce sprzyja też forma szkoleń. W zależności od poruszanego tematu szkolenie może zostać zrealizowane:

  • online – użytkownik kupuje dostęp do kursu, a następnie zapoznaje się z materiałem; takie kursy najczęściej przedstawiają konkretne zagadnienie;
  • jako warsztaty online – mogą one dotyczyć np. rozliczenia dotacji, a dzięki formule warsztatów kursanci rozwijają praktyczne umiejętności;
  • jako wykłady wraz z dyskusją – panel dyskusyjny pozwala uczestnikom wymienić się doświadczeniami oraz zapytać o niezrozumiałe kwestie.

Skorzystaj z praktycznych szkoleń poruszających różne zagadnienia. Sprawdź szkolenia online z zakresu prawa, podatków oraz ulg i dotacji – cridoteka.pl.

Jak wybrać dobre szkolenie z dotacji?

Słusznie zakładasz, że szkolenie z dotacji pozwoli Twojej firmie na pozyskanie środków i zwiększenie konkurencyjności? Pozostaje tylko wybrać kurs. Ponieważ decyzję może utrudniać duży wybór szkoleń, warto wiedzieć, czym się kierować podczas wyboru – zwróć uwagę na:

  • wykształcenie i doświadczenie prowadzącego – sylwetka trenera powinna zostać zaprezentowana szczegółowo;
  • możliwość skorzystania z bezpłatnej próbki – w ten sposób ocenisz poziom, a także przydatność materiałów;
  • możliwość otrzymania certyfikatu – to istotny punkt, jeżeli na szkolenie masz zamiar wysłać zatrudnionych pracowników.

Szkolenia pozwalają zdobyć zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę o dotacjach. To także sposób, aby uniezależnić się od firm oferujących wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania i tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]