Jak się nazywa kurtka do jazdy konnej którą nosi dżokej? Jest to przy okazji hasło, które często występuje m.in. w krzyżówkach. Praktycznie każdy element ubioru jeźdźca konnego nosi swoją nazwę. Zazwyczaj są one stosowane wewnątrz środowiska związanego z jeździectwem. Nazwy te jednak są mało znane dla osób spoza tego grona. Przykładowo, spodnie to bryczesy a kask to toczek. Jaką nazwę nosi natomiast kurtka?

Jak się nazywa skórzana kurtka do jazdy konnej

Skórzana kurtka w którą ubrany jest jeździec ujeżdżający wierzchowca nosi nazwę „KOLET„. Kurtki tego typu były noszone kiedyś przez żołnierzy gwardii konnej


Kurtka do jazdy konnej inaczej

Inną nazwą na kurtkę noszoną przez dżokeja to „KASAK„. Jest to specjalne okrycie, zazwyczaj jedwabne, używane w trakcie wyścigów konnych.

Warto także dodać, że zwykłe kurtki do codziennej jazdy na koniu nie posiadają jakiejś specjalnej nazwy. Wypełniając natomiast krzyżówkę spróbujcie wymienione wyżej hasła określające kurtkę do jazdy konnej – KASAK lub KOLET. Oba słowa mają pięć liter więc musicie sprawdzić które hasło miał na myśli autor rozwiązywanej przez Was krzyżówki. Z naszego doświadczenia jednak częściej w łamigłówkach występuje słowo KOLET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *