Strona główna Dom i ogród Jak ładować akumulator kablami?

Jak ładować akumulator kablami?

przez Coel

Jeśli akumulator w naszym samochodzie wyładuje się, powinniśmy jak najszybciej go naładować. W tym celu możemy użyć prostownika lub spróbować odpalić samochód za pomocą kabli połączonych z innym autem. Oba auta muszą stać blisko siebie, najlepiej naprzeciwko. Kable podłączamy, gdy sprawny samochód jest wyłączony.

  • Najpierw kabel czerwony (dodatni) podłączamy do klemy dodatniej naładowanego akumulatora, a potem do klemy rozładowanego.
  • Następnie podłączamy kabel czarny (minusowy) do klemy minusowej „dawcy”, a drugi koniec do masy „biorcy”. Może to być dowolny metalowy element np. krawędź silnika, ale z uwagi na bezpieczeństwo lepiej nie łączyć kabla z klemą minusową.
  • Upewniamy się, czy kable są dobrze zamontowane. Teraz odpalamy auto „dawcy”, a po kilku chwilach możemy spróbować odpalić drugi silnik.
  • Jeśli się uda, nie wyłączając silnika odłączamy kable: najpierw czarny od masy auta, potem od klemy „dawcy”; następnie czerwony od ładującego i czerwony od ładowanego.
  • Teraz musimy wyruszyć na co najmniej 20-minutową przejażdżkę, żeby akumulator się podładował. Jeśli jednak ta metoda się nie sprawdzi, prawdopodobnie będziemy musieli wymienić akumulator.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]