Strona główna Aktualności Jak łączyć rolety i zasłony?

Jak łączyć rolety i zasłony?

przez Tomasz

Planując aranżację okna w salonie, jadalni czy pokoju dziennym, trzeba wziąć pod uwagę dwa aspekty: jej funkcjonalność oraz estetykę. Jeżeli chodzi o osłony okienne, mogą nam w tym pomóc rolety i żaluzje, a także firany oraz zasłony. Warto zatem odpowiedzieć na pytanie, jak łączyć rolety z zasłonami i czy w ogóle konieczne jest stosowanie aż tylu produktów? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Karnisz podwójny czy szyna sufitowa PCV, czyli czego potrzebuje okno?

O tym, jak chcemy zaaranżować okno, trzeba pomyśleć już na etapie kupowania karnisza. W końcu współcześnie w sklepach stacjonarnych i internetowych można kupić karnisz podwójny (np. w tym miejscu: https://www.karnix.pl/karnisz-podwojny.html) lub pojedynczy, a także subtelne szyny sufitowe z PCV:

  • Karnisz pojedynczy lub szyna pojedyncza – to minimum, jeśli chcemy zawiesić zasłony. Szyna lepiej sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, a karnisz – w tych urządzonych w stylu tradycyjnym lub klasycznym,
  • Karnisz podwójny – taki karnisz jest przewidziany na zasłony i firany. Ale uwaga: karnisze zasadniczo wizualnie są „cięższe” niż szyny sufitowe. Karnisz podwójny, firany i zasłony w połączeniu z roletami mogą sprawiać, że okno będzie sprawiało dość przytłaczające wrażenie,
  • Szyna sufitowa PCV podwójna – może to być rozwiązanie lepsze, jeśli chcesz połączyć zasłony z roletami. Szyna sufitowa jest praktycznie niewidoczna, więc automatycznie aranżacja okna z zasłonami, roletami i szyną jest nieco „lżejsza”. Szyny z PCV można kupić tutaj: https://www.karnix.pl/sufitowe-pcv-szynowe.html.

Markizy za oknem a dekoracja okna

Tworząc aranżację okna, zwróć też uwagę na to, co znajduje się za nim. W szczególności dotyczy to okien tarasowych i wychodzących na balkon. Przykładowo markizy (można je kupić w tym miejscu: https://www.karnix.pl/markizy.html) – choć teoretycznie nie są częścią wnętrza – mogą w pewnym stopniu wpływać na jego wygląd. Warto zatem zastanowić się nad aranżacją okna w tym kontekście.

Rolety plisowane, kasetowe i inne a zasłony – jak je łączyć?

Generalnie rzecz ujmując, w połączeniu z zasłonami dobrze sprawdzi się większość rolet. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rolety plisowane (https://www.karnix.pl/rolety-plisowane.html), kasetowe oraz rolety dzień-noc. Praktycznie jedynym wyjątkiem są tu rolety rzymskie, które mają charakter bardzo dekoracyjny – w połączeniu z zasłonami i firanami może wystąpić „estetyczny przesyt”.

Zasadniczo rolety i zasłony można połączyć na dwa sposoby:

  • Na zasadzie podobieństwa kolorów – to dotyczy przede wszystkim beżów i szarości, nierzadko wchodzących w odcienie oliwkowy czy delikatny brąz. Zasada ta gorzej sprawdzi się w przypadku ciemnych kolorów – całość może wówczas wyglądać bardzo przytłaczająco.
  • Na zasadzie kontrastu – czyli jasny-ciemny, przy czym jaśniejsze z reguły są rolety, a ciemne zasłony je „otulają”. Warto jednak wystrzegać się bardzo krzykliwych zestawień.

Wybierz rolety w sklepie Karnix

Jeżeli szukasz rolet, karniszy, szyn sufitowych PCV lub markiz tarasowych, zapoznaj się z ofertą sklepu Karnix. Z pewnością znajdziesz tam to, czego potrzebujesz!

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]