Strona główna Jedzenie i picie Ile waży szklanka mąki?

Ile waży szklanka mąki?

przez Tomasz

Ile waży szklanka mąki? Pytanie to często zadajemy sobie w kuchni, zazwyczaj podczas odtwarzania czyjegoś przepisu. Nasze wątpliwości zaczyna budzić np. to czy nasza szklanka nie ma innej pojemności od tej, której używał autor przepisu . Dlatego też, najlepiej odmierzać składniki na wadze kuchennej zgodnie z ilościami podanymi np. w książce kucharskiej. W naszych odpowiedziach odnosimy się do przeciętnej i najczęściej wykorzystywanej w przepisach szklanki o pojemności 250 ml.

Ile waży szklanka mąki?

Szklanka mąki pszennej o pojemności 250 ml waży około 130 gram. Podana przez nas waga dotyczy mąki pszennej typ 500.

Pamiętajmy, że waga może się różnic także od rodzaju i typu mąki. Inna waga będzie mąki żytniej czy mąki gryczanej. Ponadto, waga szklanki mąki pochodząca od jednego producenta także może się różnić od mąki innej marki. Mimo to, są to dosyć zbliżone do siebie produkty spożywcze i różnice w wadze nie powinny być bardzo znaczące.

Ile waży szklanka z mąką na pizze typ „0”?

Mąka pszenna typ „0”, czyli tzw mąka na pizze waży mniej niż standardowa mąka np. typ 500. Jedna szklanka mąki na pizze waży ok. 120 gram.

Ile waży szklanka z mąką ziemniaczaną?

Mąka ziemniaczana jest cięższa od pszennej. Jedna szklanka mająca pojemność 250 ml, mąki ziemniaczanej waży około 160 gram. Jest to prawie o 20% więcej niż wspomniana wcześniej pszenna mąka.

Na koniec jeszcze porównanie wagi mąki i cukru. Otóż ten drugi jest dużo cięższy i szklanka cukru waży prawie dwa razy tyle bo 230 g.

Zapraszamy też do naszego wpisu ile waży łyżka cukru.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl