Strona główna Jedzenie i picie Ile waży litr miodu?

Ile waży litr miodu?

przez Tomasz

Ile waży litr miodu? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i dużo zależy od tego kiedy miód został zlany, albo czy jest poprawnie odparowany. Co ciekawe po wadze litra miodu możemy ocenić także jego jakość. Jeżeli waży za mało, lub za dużo, to może oznaczać, że ma w sobie nieodpowiednią ilość wody.

Ile powinien ważyć litr miodu?

Bardzo często miód sprzedawany jest w słoikach o pojemności 0,9 litra. Rzadko kiedy naczynie w którym kupujemy miód ma dokładnie litr pojemności. Według różnych źródeł słoik miodu dobrej jakości o pojemności 0,9 l. powinien ważyć około 1.25 -1.3 kg. Z tego wynika, że litr takiego miodu ważyć będzie około 1.4 – 1.45 kg. Jest to miód o zawartości wody ok.15 do 17%. Oczywiście mamy na myśli wagę samego miodu, bez wagi słoika.

Nie polecamy ważyć słoika razem z miodem ponieważ „słoik słoikowi nie równy”. Niektóre mają po prostu więcej szkła niż inne i przez to także inną wagę. Warto także zwrócić uwagę, czy w jednym słoiku 900 ml nie było nalane więcej lub mniej miodu niż w drugim do porównania. Jeżeli chcecie sprawdzić ile dokładnie waży litr miodu, który kupiliście to warto zrobić to rzetelnie. Zachęcamy do porównywania wagi tylko takiej samej i dokładnej objętości miodu.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl