Strona główna Aktualności Ile waży litr Benzyny 95, 98 i Diesla

Ile waży litr Benzyny 95, 98 i Diesla

przez Tomasz

Benzyna jest jednym z najpopularniejszych rodzajów paliw stosowanych w motoryzacji. Waga litra benzyny jest jednym z ważnych parametrów, które mają wpływ na wydajność i koszty eksploatacji pojazdów. Waga ta jest uzależniona od gęstości benzyny, która z kolei zależy od jej składu chemicznego, temperatury i ciśnienia. Właściwe określenie wagi litra benzyny jest kluczowe dla właścicieli pojazdów, którzy muszą zatankować odpowiednią ilość paliwa, aby osiągnąć określoną drogę.

Ile waży litr paliwa PB 95 i PB 98?

W Polsce najpopularniejsze są trzy rodzaje benzyny: Eurosuper 95, Eurosuper 98 oraz ON (olej napędowy – diesel). Eurosuper 95 i 98 różnią się od siebie zawartością octanów, a ich waga zależy od ich gęstości. Według polskiego prawa, maksymalna gęstość benzyny wynosi 780 kg/m3. Waga litra benzyny Eurosuper 95 wynosi około 0,75 kg, natomiast waga litra benzyny Eurosuper 98 to około 0,73 kg.

Ile waży Diesel?

1 litr diesla waży około 0,832 kg. Waga ta zależy od gęstości diesla, która z kolei zależy od jego składu chemicznego oraz warunków temperaturowych i ciśnieniowych. Diesel ma zwykle większą gęstość niż benzyna, co oznacza, że ​​jego waga na litr jest wyższa. W Polsce olej napędowy, czyli diesel, jest jednym z najpopularniejszych rodzajów paliw używanych w pojazdach z silnikami Diesla.

Podsumowując, waga jednego litra benzyny zależy od wielu czynników, a jej dokładna wartość może się różnić w zależności od składu chemicznego, temperatury i zanieczyszczeń. W Polsce, waga litra benzyny Eurosuper 95 wynosi około 0,75 kg, natomiast waga litra benzyny Eurosuper 98 to około 0,73 kg. Z kolei 1 litr diesla waży około 0,832 kg.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]