Strona główna Aktualności Ile trwa przeziębienie? 

Ile trwa przeziębienie? 

przez Tomasz

Ile trwa przeziębienie? Na tak zadane pytanie niełatwo jest odpowiedzieć. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń występujących u ludzi, z czym wiążę się fakt, że poszczególne osoby bardzo różnie na nie reagują. 

Ile trwa przeziębienie?

Przeziębienie zazwyczaj trwa od 3 do 7 dni, choć czasami może trwać nawet do 2 tygodni. Medycyna zna zresztą przypadki, że chory odczuwał objawy znacznie dłużej! Na długość przeziębienia ma wpływ szereg czynników, takich jak wiek, stan zdrowia i styl życia. Zazwyczaj po 3-4 dniach od pierwszych objawów występuje największe ich nasilenie, po czym chory zaczyna stopniowo zdrowieć. 

Przeziębienie to nie nazwa medyczna, a jedynie potoczna, na zapalenie górnych dróg oddechowych: nosa, zatok i gardła. Spowodowane jest to najczęściej różnego rodzaju wirusami, zaraźliwymi i rozprzestrzeniającymi się przez kaszel, kichanie i dotykanie niedezynfekowanych powierzchni.

Objawy przeziębienia zazwyczaj obejmują katar, kaszel, ból gardła, bóle ciała, gorączkę, dreszcze i osłabienie. Wiele osób odczuwa również zmęczenie i brak energii podczas trwania przeziębienia.

Aby złagodzić objawy przeziębienia, należy zadbać o odpowiednie odpoczynek i nawodnienie. Można także stosować leki dostępne bez recepty, takie jak aspiryna czy paracetamol, aby złagodzić bóle i gorączkę. Nieleczone przeziębienie może się przerodzić w znacznie poważniejszą chorobę, warto więc uważnie obserwować objawy. Jeżeli po 7 dniach przeziębienie nie ustaje, należy skontaktować się z lekarzem.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl