Strona główna Sport Ile trwa mecz piłki nożnej?

Ile trwa mecz piłki nożnej?

przez Tomasz

Ile czasu trwa mecz piłki nożnej? W standardowym meczu, gdy wynik na koniec jest jednoznaczny to mecz trwa 90 minut. Mecz piłki nożnej podzielony jest na dwie połowy trwające po 45 minut każda. Między połowami odbywa się przerwa trwająca 15 minut.

Dodatkowy czas gry w piłce nożnej

Do powyższego czasu może zostać doliczony dodatkowy czas gry proporcjonalny do przerw w trakcie gry. Przerwy mogą nastąpić ze względu na faule, przewinienia, rzuty wolne, karne itd.). O długości doliczonego czasu decyduje sędzia. Jest to zazwyczaj maksymalnie kilka minut doliczonych do każdej z połów meczu.

Ile trwa przerwa w meczu piłki nożnej?

Między dwoma połowami meczu odbywa się zawsze przerwa. Trwa ona dokładnie 15 minut. Jeżeli w meczu odbywać się będzie także dogrywka to pomiędzy dwiema 15-minutowymi połowami dogrywki odbywa się przerwa trwająca 5 minut.

Ile trwa dogrywka w meczu piłki nożnej

Jeżeli w regulaminowym czasie gry, czyli w ciągu 90 minut gry nie będzie wyłoniony zwycięzca (remis) to czas meczu ulec wydłużeniu. Jeżeli mecz odbywa się w trybie turniejowym gdzie konieczne jest wyłonienie zwycięzcy to doliczana jest trwająca 30 minut dogrywka. Dogrywka podzielona jest na dwie połowy trwające 15 minut każda.

Rzuty karne

Jeżeli w trakcie dogrywki zwycięzca nadal nie jest jednoznaczny i nadal jest remis to rozpoczyna się seria rzutów karnych. Każda drużyna wykonuje po 5 rzutów karnych. Jeżeli obie drużyny strzelą jednakową liczbę goli to wykonywane są pojedyncze serie naprzemienne aż do wyłonienia zwycięzcy. Czyli piłkarze strzelają rzuty karne aż do momentu gdy w danej parze jedna drużyna strzeli gola a druga nie.

Podsumowanie

Podsumowując, ile maksymalnie może trwać mecz piłki nożnej? 90 minut regulaminowego czasu gry + przerwa pomiędzy dwoma połowami trwająca 15 minut. Jeżeli mecz odbywa się w systemie turniejowym to dodatkowo może się odbywać dogrywka trwająca 30 minut. Łącznie zatem mecz trwa maksymalnie 120 minut samej gry + doliczony czas gry + przerwy (15 minut + ew. 5 minut w dogrywce) + czas trwania rzutów karnych.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl