Strona główna Religia Ile lat miał Jezus Chrystus gdy został ochrzczony?

Ile lat miał Jezus Chrystus gdy został ochrzczony?

przez Tomasz

Dokładny wiek Chrystusa nie jest pewny na 100%. Jak opisaliśmy w naszym innym wpisie na temat szacowanej daty kiedy Jezus został ukrzyżowany najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi, że Chrystus zmarł w wieku 33 lat. Jeżeli odejmiemy od tego czasu 3 lata w czasie których nauczał to możemy założyć, że Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela w wieku około 30 lat w rzece Jordan.

Święto upamiętniające chrzest Chrystusa obchodzone jest w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli wypadające 6 stycznia.

Inne ciekawe wpisy

3 komentarze

Анатолий 14 stycznia 2021 - 09:00

Publiczna sluzbe Jezus rozpoczal w wieku 30 lat. Najpierw dal sie ochrzcic przez Jana Chrzciciela w rzece Jordan. Potem powolal do siebie 12 uczniow, z ktorymi przez 3 lata wedrowal po Izraelu, nauczal zastepy i dokonal wielu cudow. Pan Jezus mial takze wielu nieprzyjaciol – faryzeuszy, zakonnikow i zydowskich kaplanow, ktorych oblude czesto pietnowal. Ludzie ci w koncu ustalili, ze musi umrzec. Judasz (jeden z uczniow) zdradzil Jezusa pocalunkiem w ogrodzie Getsemane. Arcykaplanie wymusili na Pilacie, zeby skazal Jezusa na smierc. Po ubiczowaniu wlozono mu na glowe korone z cierni, wysmiewano go az wreszcie ukrzyzowano na wzgorzu zwanym Golgota, pomiedzy dwoma przestepcami. Jego smierci towarzyszyly dziwne zjawiska. Jego cialo zostalo pochowane w grobie Jozefa z Arymatei, wejscie do grobu zawalono ciezkim kamieniem, zapieczetowano i postawiono zbrojna straz.

Odpowiedz
Zenek43 15 lipca 2021 - 10:49

Papież Leon X powiedział;pamiętajcie bracia ile zawdzięczamy cudownej baśniowa o Jezusie…. Oto cała przedstawia o religii

Odpowiedz
Zenek43 15 lipca 2021 - 10:51

… cała prawda, przepraszam..

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl