Strona główna BiznesKryptowaluty Ile kosztował bitcoin na początku w 2009 i 2010 roku?

Ile kosztował bitcoin na początku w 2009 i 2010 roku?

przez Tomasz

Czy wiecie ile kosztował BitCoin na samym początku, zaraz po stworzeniu w roku 2009? Generalnie wartość czegokolwiek wynosi dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za to coś zapłacić. Na początku gdy nikt nie znał projektu, że BitCoin był warty 0.00 zł ponieważ był wymieniany jedynie pomiędzy swoimi twórcami i raczej nikt nie był skłonny do zapłacenia za niego jakiejkolwiek kwoty.

Pierwszą „znaczącą wartość” Bitcoin osiągnął w roku 2010 i było to około 10 centów USD czyli w zaokrągleniu około 40 groszy. Czyli wydając wtedy 10$ (40 PLN) można było zakupić 100 bitcoinów, które dzisiaj (w momencie pisania tego tekstu mamy wycenę 1 bitcoina w wysokości około 250 000 zł) warte by były około 100 x 250 000 = 25 000 000 zł czyli 25 milionów złotych. Ale…. kto mógł przewidzieć w tamtych czasach, że kryptowaluta osiągnie aż takie wyniki.

Nikt niestety nie wie czy jesteśmy na przysłowiowym szczycie wartości bitcoina, czy też zmierzamy w kierunku kolejnych rekordów takich jak przebicie wartości 100 000$ co myślę, że byłoby wydarzeniem wręcz historycznym. Ciekawe jak będzie się czytało ten artykuł i porównywało aktualne wartości bitcoina do tych wspomnianych tutaj. Czy będziemy żałować, że jednak nie spróbowaliśmy zainwestować jakiejś niedużej kwoty czy też powiemy, że była to „bańka”. Pamiętajcie przy okazji żeby inwestować jedynie tyle ile jesteście w najgorszym wypadku w stanie stracić.

Jeżeli szukasz przy okazji sprawdzonej giełdy kryptowalut na której mógłbyś popróbować swoich sił nawet z małym budżetem to mogę polecić giełdę z której sam korzystam, czyli naszą polską Zondę (wcześniej BitBay) -> Link do oficjalnej strony. Co ważne założenie i prowadzenie konta nic nie kosztuje, więc nawet jeśli stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie to możesz w każdej chwili po prostu zakończyć handel.

Partner publikacji: https://exmo.com/pl

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl