Strona główna Aktualności Hel na sierpień w 2022? Sprawdź dlaczego warto!

Hel na sierpień w 2022? Sprawdź dlaczego warto!

przez Tomasz

Hel to niezwykle popularny kurort wypoczynkowy zlokalizowany na samym cyplu Mierzei Helskiej. Z powodu niesamowitych walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz licznych atrakcji turystycznych wprost idealnie nadaje się jako miejsce do spędzenia urlopu w sierpniu bieżącego roku. Jeśli szukamy noclegu i interesują nas wygodne apartamenty Hel z pewnością zaspokoi oczekiwania w tym zakresie.

Gwarancja maksymalnego relaksu w otoczeniu zabytków 

Hel otaczają z trzech stron wody Morza Bałtyckiego, co stwarza niezapomniane wrażenie wizualne. Jedną z głównych atrakcji naturalnych są wydmy białe i szare, objęte ścisłą ochroną Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Turyści mogą swobodnie opalać się na dwóch piaszczystych, zaskakująco szerokich plażach, przy których działają drink-bary, kameralne restauracje, smażalnie ryb i punkty handlowe. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek doskonałym rozwiązaniem jest system kładek spacerowo-rowerowych, pozwalających na odbywanie długich spacerów i podziwianie niepowtarzalnej roślinności bez niszczenia jej. Serce miasteczka to piękna ulica Wiejska wiodąca wzdłuż ceglanych domków rybackich z XIX i XX wieku. Dodatkowo warto zobaczyć latarnię morską zbudowaną w 1942 roku (o wysokości 41 metrów), Fokarium (stanowiące element Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego), gotycki kościół św. Piotra i Pawła oraz Muzeum Rybołówstwa.

Raj dla entuzjastów militariów 

Strategiczne położenie Helu spowodowało, że stał się on istotnym punktem obrony przed wojskami hitlerowskich Niemiec. Z tamtego okresu pozostało mnóstwo obiektów, które obecnie są nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli historii i militariów. Mowa tutaj m.in. o kutrze pościgowym Batory stojącym na nabrzeżu Portu Marynarki Wojennej, stanowisku artyleryjskim wyposażonym w baterię przeciwlotniczą Schleswig-Holstein o kalibrze 406 milimetrów, wieży kierowania ogniem (ze specjalnym dalmierzem optycznym), pozostałościach po fortyfikacjach tzw. Rejonu Umocnionego, a także licznych bunkrach rozsianych wzdłuż trasy głównego szklaku turystycznego. Większość zabytków znajdziemy na terenieMuzeum Obrony Wybrzeża. W celu ich dokładnego obejrzenia najlepiej już teraz zarezerwować pobyt w jednym z ośrodków noclegowych. Jeżeli chodzi o prywatne apartamenty Hel (https://www.blueapart.pl/apartamenty/hel) oferuje wiele takich przestrzeni mieszkalnych w rozsądnej cenie. 

Sporty wodne i inne aktywności 

Spędzając sierpniowy urlop na Helu, nie należy ograniczać się wyłącznie do leniwego zalegania na plaży czy pływania w morzu. Miasto słynie bowiem z rozmaitych atrakcji wymagających wysiłku fizycznego. Oprócz promenady spacerowej usytuowanej nieopodal portu mamy jeszcze do wyboru kolejkę wąskotorową jadącą przez około pół godziny, ośrodek sportu i rekreacji (z boiskami do gier zespołowych, kortem tenisowym, siłownią, centrum fitness itp.), szkółkę kite- i windsurfingu (prowadzącą zajęcia indywidualne i grupowe) czy bazę nurkową, która organizuje podwodne eksplorowanie wraków zatopionych statków. Nie można też zapomnieć o regularnych rejsach tramwajami wodnymi do Gdańska, Sopotu oraz Pucka. Jest to świetny sposób na szybkie zwiedzenie całego wybrzeża.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]