Strona główna Aktualności Gry planszowe kiedyś i dziś

Gry planszowe kiedyś i dziś

przez Tomasz

Gry planszowe są jedną z form rozrywki, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje coraz to więcej zwolenników. Można w nie grać w zaciszu domowym, na spotkaniach z przyjaciółmi czy nawet w niektórych pubach. Są nawet organizowane różne eventy poświęcone grom planszowym. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zakupić gry planszowe na prezent dla dziecka czy dla znajomych.

Gry planszowe kiedyś

Jeszcze 20-30 lat temu wybór gier planszowych był dosyć ograniczony. Gry były znacznie prostsze, przeznaczone głównie dla dzieci i niestety nie tak interesujące, jak w dzisiejszych czasach. Większość z dorosłych dziś osób grała jako dziecko w takie gry jak chińczyk, monopol i inne tego typu gry. Minusem tych gier było to, że były one dość powtarzalne i szybko się nudziły, co sprawiało, że dzieci szukały innych form rozrywki. Dla osób dorosłych w zasadzie ciekawych gier nie było. 

Gry planszowe dzisiaj

W dzisiejszych czasach sklepy oferują naprawdę szeroki wybór gier planszowych. W ofercie sklepów można znaleźć zarówno proste gry przeznaczone dla dzieci kilkuletnich, jak również dużo trudniejsze gry przeznaczone dla nastolatków czy osób dorosłych. Dla dzieci dostępne są różne gry charakteryzujące się prostymi zasadami oraz krótkim czasem rozgrywki. Dzięki temu dziecko nie powinno mieć problemów z opanowaniem zasad oraz nie znudzi się grą w trakcie rozgrywki. 

Dla nastolatków czy osób dorosłych dostępne są trudniejsze gry, z bardziej skomplikowanymi zasadami. Wśród nich znajdują się zarówno krótkie gry towarzyskie, które idealnie sprawdzą się na spotkaniach ze znajomymi, jak również gry, w których rozgrywka potrafi trwać nawet kilka godzin. Wybór gier jest na tyle szeroki, że bez problemu można znaleźć taką grę, której tematyka będzie nam odpowiadać i która sprawdzi się doskonale w danej sytuacji. 

Dzisiejsze gry są przeznaczone dla różnej ilości graczy. Szeroka oferta sklepów sprawia, że bez problemu znajdziemy grę, która sprawdzi się doskonale w przypadku tylko dwóch graczy czy grę, w którą będzie można grać całą rodziną czy nawet w znacznie szerszym gronie podczas spotkań towarzyskich. 

Renesans planszówek trwa

Jeszcze nie tak dawno temu wydawało się, że gry planszowe są czymś, co pomału wychodzi z mody i co zostanie zastąpione grami komputerowymi. Wybór gier był niewielki, mało osób kupowało gry i w ogóle w nie grało. Na szczęście sytuacja się odwróciła. Obecnie gry planszowe stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób zaczyna w nie grać. Stanowią ciekawy sposób na spędzanie czasu w rodzinnym gronie, doskonale sprawdzają się również na spotkaniach towarzyskich z przyjaciółmi.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl