Strona główna Dom i ogród Gdzie wyrzucić żarówki?

Gdzie wyrzucić żarówki?

przez Tomasz

Choć sporo osób wyrobiło już nawyk automatycznego segregowania odpadów, to jednak niektóre przedmioty wciąż wywołują wątpliwości. Tak jest m.in. w przypadku ziemi do kwiatów, kartonów po mleku, ale i żarówek. Dzisiaj nadszedł czas na odpowiedź na pytanie, gdzie wyrzucić żarówki?

Gdzie wyrzucać żarówki?

Wszak posiadają one zarówno szklane, jak i metalowe elementy. Czy zatem należy wziąć pod uwagę przeważający materiał? Otóż nie. Miejsce zużytych żarówek znajduje się w kontenerze z odpadami mieszanymi. Produkt jest wykonany z co najmniej kilku materiałów, dlatego nie może zostać umieszczony np. w pojemniku ze szkłem.

Gdzie wyrzucić świetlówki i żarówki LED?

Nieco inna procedura obowiązuje w przypadku świetlówek oraz żarówek LED. Istnieje tu kilka opcji utylizacji. Można zostawić żarówkę w sklepie podczas zakupu nowego egzemplarza. Obowiązkiem pracowników jest przyjęcie zużytej żarówki ledowej. Inną opcją jest oddanie żarówki do punktu zbierania elektrośmieci albo Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ponadto w niektórych sklepach budowlanych i elektronicznych znajdują się specjalne pojemniki na zużyte żarówki. 

Wideo

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]