Strona główna Aktualności Gdzie szukać specjalistów od odśnieżania?

Gdzie szukać specjalistów od odśnieżania?

przez Tomasz

Okres zimowy wymusza na właścicielach danego terenu realizację wielu obowiązków, w tym w szczególności odśnieżania chodników, dachów itd. Chodzi przede wszystkim o względy bezpieczeństwa oraz po prostu wygodę w poruszaniu się po konkretnym obszarze. W związku z tym warto dokładnie przyjrzeć się tej kwestii i sprawdzić, jak oraz gdzie szukać specjalistów od odśnieżania, którzy podejdą do tematu kompleksowo.

Specjaliści od odśnieżania 

Dla większości z nas odśnieżanie to przykry obowiązek, które najchętniej przekazalibyśmy komuś innemu. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli lub użytkowników większych terenów, którzy nie są w stanie samodzielnie odśnieżyć całego obszaru. Na szczęście, na rynku działa wiele firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i o czym pamiętać przy wyborze danej oferty. 

Co grozi za brak odśnieżania? 

Na wstępie warto podkreślić, że odśnieżanie to nie prawo, lecz obowiązek wynikający z konkretnych uregulowań prawnych. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego obowiązek odśnieżania dachów i usuwania nawisów śniegu oraz lodu, spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach obiektów. Ponadto, konieczne jest także odśnieżenie chodników i obszaru wokół budynku. W przeciwnym razie właściciel lub zarządca musi liczyć się z karą, w tym grzywną w postaci mandatu. Oczywiście, mówimy tutaj o terenach, które są oddane do użytku osobom trzecim. W nieco innej sytuacji są osoby, które nie udostępniają swojej prywatnej posesji, ale i tak chcąc zadbać o jej regularne odśnieżanie. W obu przypadkach jednak warto skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które zapewniają odśnieżanie i wiele innych dodatkowych usług. 

Komu zlecić odśnieżenie terenu?

Najlepszym wyjściem jest zawsze skorzystanie ze wsparcia firm, które specjalizują się w tym zakresie na co dzień. Dysponują one wówczas profesjonalnym sprzętem, a także zatrudniają osoby, które znają się na rzeczy i mają odpowiednie doświadczenie. W zakres takiej usługi wchodzi zazwyczaj nie tylko samo pozbycie się śniegu, ale także zabezpieczenie terenu, posypanie go piaskiem czy solą, skuwanie lodu itd. 

Clearing snow with a snowblower after a heavy snowfall

Gdzie i jak szukać specjalistów od odśnieżania? 

Jeżeli chcemy pozbyć się problemu z odśnieżaniem i zlecić to zadanie specjalistom, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i sprzęt, warto zapoznać się z ofertami na https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia. Znajdziemy tam szereg ogłoszeń z przeróżnych dziedzin, w tym właśnie usług związanych z odśnieżaniem, sprzątaniem i dbaniem o dany teren. Warto też wejść na zlecenia.muratordom.pl i sprawdzić dostępne tam propozycje, a następnie porównać oferty, które spełniają nasze potrzeby i oczekiwania. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, jaki zakres prac oferuje dana firma, jak często wykonywane byłoby odśnieżanie i przede wszystkim, jaki jest koszt takiej usługi. Jeśli chodzi o to ostatnie, warto dowiedzieć się, czy dana firma rozlicza się w formie ryczałtowej czy też interwencyjnie, a więc tylko wtedy, gdy realnie korzystamy z jej usług i wykonana została konkretna praca.  

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]