Strona główna Aktualności Gdy zaczynasz siwieć…zbyt wcześnie. Czy można ten proces zatrzymać?

Gdy zaczynasz siwieć…zbyt wcześnie. Czy można ten proces zatrzymać?

przez Tomasz

Każdy z nas się starzeje i jest to proces naturalny. Jednak czy można go nieco spowolnić albo zatrzymać w przypadku siwych włosów. Gdy pojawiają się pierwsze siwe włosy, najczęściej zaczyna się kombinowanie jak je ukryć. Możliwości jest wiele i wbrew pozorom nie jest to tylko zgolenie włosów, czy np. usunięcie ich na bokach, gdy to właśnie tam pojawiają się pierwsze pozbawione pigmentu włosy. Jak zatrzymać czy przynajmniej spowolnić proces siwienia? Poznajcie nasze rady.

Odsiwiacz do włosów receptą na szybkie siwienie

Pierwszym ze sposobów na ukrycie siwych włosów jest zastosowanie odsiwiacza do włosów dla mężczyzn. Jest to produkt, który powoduje stopniowe ciemnienie włosów. Stosując odsiwiacz można pokryć od 25% do 100% siwych włosów. Można zdecydować się na metodę cieniowania, która jest mniej radykalna i zapewnia bardziej naturalny efekt melanżu na głowie. Odsiwiacz do włosów nie zawiera amoniaku, za to bardzo często ma w swoim składzie witaminy wzmacniające włosy. Każdy zestaw do odsiwiania składa się z utleniacza o konsystencji kremu i aktywatora bez amoniaku. Wystarczy wycisnąć tubkę do aktywatora i mieszać przez ok. minutę. Po umyciu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem, a także założeniu rękawiczek można nakładać preparat na włosy. Należy go pozostawić na 5-10 minut, a następnie spłukać letnią wodą i ponownie umyć włosy. Efekt jaki można uzyskać pozwoli cieszyć się na powrót naturalnym kolorem włosów.

Staraj się zredukować stres w Twoim życiu, bo jego nadmiar sprzyja siwieniu

Bardzo ważną kwestią jest redukcja stresu, bo można stosować kosmetyki zawierające witaminy i minerały wzmacniające włosy i zapobiegające utracie pigmentu, ale gdy w życiu ma się sporo stresu, to niestety odbija się to na głowie. Pojawiają się coraz liczniejsze siwe włosy. Warto zatem spróbować znaleźć w życiu więcej równowagi i jakąś odskocznię od stresujących sytuacji. Wiadomo, że stresu całkowicie z życia nie da się wyeliminować, ale można nauczyć sobie lepiej z nim radzić. Pomocne są techniki relaksacyjne. Są osoby, którym pomaga joga albo słuchanie relaksacyjnej muzyki. Są i takie, które preferują spacery po parku w otoczeniu zieleni albo pójście na stand up, bo najlepszym lekarstwem na stres jest śmiech. Jeśli nie śmieszy Cię stand up to włącz komedię czy sit kom, nawet jeśli, oglądałeś to już wiele razy. Na stres może pomóc również pielęgnacja roślin w ogrodzie. Udowodniono, że opieka nad roślinami także może redukować stres, podobnie jak obcowanie z czworonożnymi pupilami.

Czy można zredukować proces siwienia poprzez dietę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. A jaka jest prawda? Dieta bogata w witaminę B może nieco spowolnić proces siwienia, choć na pewno nie znacząco. Pamiętaj, że wszelkie używki, zarówno picie alkoholu, jak i palenie papierosów, będą przyspieszały ten proces. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że siwienie to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu i jest zapisany w genach. Powodowany jest zmniejszeniem produkcji melaniny w melanocytach. Na przyspieszenie procesu siwienia wpływa jednak nadmierny i długotrwały stres, nieregularny sen, niebilansowana dieta, nadużywanie alkoholu, nikotyny czy nawet kofeiny. Bez wątpienia niedobory witamin z grupy B sprawia, że włosy są słabsze i szybciej pojawia się siwizna. Najbardziej istotne są tu niedobory biotyny, witaminy B3 i B5. Niedobory selenu, miedzi, cynku czy żelaza także mają wpływ na przedwczesne siwienie. Należy dbać zatem o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, unikać jedzenia śmieciowego i alkoholu.

Postaw na sombre, które zredukuje widoczność siwych włosów

Jeżeli koloryzacja Cię nie przeraża, to wybierz sombre, która jest stosunkowo delikatnym sposobem zmiany koloru włosów. Możesz najpierw pozbyć się siwizny przy użyciu odsiwiacza, a następnie zafundować sobie sombre. W ten sposób odwrócisz uwagę od ewentualnie pojawiających się siwych włosów. Taka koloryzacja prezentuje się naturalnie i może odjąć lat. Sprawdzi się, gdy zaczynasz siwieć zbyt wcześnie.

Pamiętaj o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do włosów, które je wzmocnią i odżywią. Jednak wszystkie wymienione aspekty są ważne, jeśli chcesz spowolnić proces siwienia.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl