Strona główna Aktualności E-korepetycje z matmy: czy i kiedy warto?

E-korepetycje z matmy: czy i kiedy warto?

przez Tomasz

Korepetycje cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza te, udzielane z przedmiotów ścisłych. Korzystają z nich zarówno uczniowie, którzy muszą szybko nadrobić zaległości, jak maturzyści, starający się osiągnąć jak najlepszy wynik na egzaminie. Chociaż wiele osób uczęszcza na tradycyjne zajęcia, warto również rozważyć lekcje online lub korki z dojazdem. Podpowiadamy, jak wybrać dobrego korepetytora!

Kiedy warto zapisać się na korki online?

E-korepetycje skierowane są do uczniów i ich rodziców, którzy mają bardzo napięty harmonogram. Decydując się na zajęcia online, można zaoszczędzić sporo czasu. Pamiętaj, że umawiając się na godzinne korepetycje w formie stacjonarnej, musisz doliczyć przynajmniej godzinę na dojazd do i ze szkoły. Pomyśl, ile czasu marnujesz, jeśli uczęszczasz na lekcje 2-3 razy w tygodniu. Jeśli ciągle brakuje Ci czasu, rozważ naukę przez Internet. Dzięki temu łatwiej pogodzisz dodatkowe lekcje z innymi obowiązkami.

Korepetycje z dojazdem: dla kogo?

Wielu uczniów twierdzi, że woli uczyć się w domu, ponieważ mogą się bardziej skupić. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez nieśmiałe osoby, które nie lubią wypowiadać się na forum publicznym. Umawiając się na lekcje online, czują się bezpiecznie, dzięki czemu szybciej przyswajają wiedzę. Z drugiej strony, niektórzy uczniowie cenią sobie bezpośredni kontakt z nauczycielem.

Jeśli należysz do takiego grona osób, rozważ korepetycje z dojazdem. W tym przypadku spotykasz się z korepetytorem w swoim domu, więc nadal nie tracisz czasu na dojazdy. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wtedy, gdy masz wolny Internet. Nie musisz się wtedy martwić, że rozłączy się w najmniej spodziewanym momencie.

Pamiętaj, że nawet jeśli przerwa jest tylko chwilowa, możesz mieć problem z ponownym skupieniem uwagi. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj wszystkie wady i zalety. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, dobierz sposób nauki do swoich potrzeb. Przeglądając ogłoszenia korepetycji, koniecznie sprawdź, jaką formę zajęć oferuje dany nauczyciel.

Dlaczego warto brać korepetycje z matmy?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zapisać dziecko na korepetycje z matematyki? Istnieje wiele powodów, które mogą Cię skłonić do podjęcia takiej decyzji. Przede wszystkim dodatkowe lekcje pozwolą nadrobić wszystkie zaległości. W tym przypadku korepetytor dopasowuje tempo nauki do ucznia, dzięki czemu może na spokojnie przyswoić wiedzę.

Nauczyciel nie przejdzie do kolejnego tematu, zanim podopieczny nie zrozumie danego materiału. Co ważne, nie wywiera na niego presji, lecz stara się jak najlepiej zagadnienie. Nic więc dziwnego, że można zaobserwować duży postęp w krótkim czasie. Wielu uczniów twierdzi, że odkąd uczęszczają na korepetycje, zmieniło się ich podejście do przedmiotu. Nie boją się, jak sobie poradzą w szkole.

To również świetne rozwiązanie dla osób, którzy chcą zdawać matematykę na maturze. Doświadczony korepetytor szybko zweryfikuje wiedzę ucznia, a następnie wskaże zagadnienia, nad którymi warto popracować. Dzięki korkom z matmy można osiągnąć doskonały wynik na maturze, a tym samym dostać się na wymarzony kierunek studiów.

E-korepetycje: dlaczego uczniowie chętnie biorą w nich udział?

Niezależnie od tego, czy ciągle brakuje Ci czasu, wolisz rozmawiać przez Internet niż w cztery oczy, albo po prostu chcesz uczyć się w domu, umów się na zajęcia online. W ten sposób ustalisz, czy taka forma spotkań rzeczywiście Ci odpowiada. Doświadczeni nauczyciele przypominają, że korepetycje online wyglądają podobnie jak zajęcia stacjonarne.

Lekcje prowadzone są na żywo, w związku z tym uczeń może w każdej chwili zadać pytanie i błyskawicznie otrzyma odpowiedź. W tym przypadku ważną rolę odgrywa tablica wirtualną, na której pisze zarówno nauczyciel, jak i jego podopieczny. Treści poruszane podczas zajęć umieszczane są na stronie w formacie pdf, dzięki czemu uczeń może w każdej chwili do nich wrócić.

Jak przygotować się do korepetycji online?

Jeśli do tej pory nie brałeś udziału w e-korepetycjach, z pewnością zastanawiasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę. Przede wszystkim pamiętaj, żeby przed pierwszym spotkaniem ustalić z nauczycielem, z jakich narzędzi korzysta. W ten sposób nie musisz się martwić, że nauczyciel będzie czekał, aż zainstalujesz potrzebny program.

Przed każdym spotkaniem sprawdź, czy mikrofon i kamerka działają tak, jak trzeba. Upewnij się, że masz dostęp do stabilnego i szybkiego Internetu, dzięki czemu nic nie rozproszy Twojej uwagi podczas e korepetycji.

Postaraj się nie przychodzić na spotkanie online na ostatnią chwilę. Sprawdź przynajmniej 15 minut przed zajęciami, czy nie musisz zainstalować jakiejś aktualizacji. W przeciwnym razie możesz się spóźnić, a tym samym tracisz cenny czas, który mógłbyś poświęcić na przyswojenie nowego materiału. Zazwyczaj korepetytor regularnie udziela informacji zwrotnych, dzięki czemu uczeń może zorientować się, czy robi postępy. Jeśli jednak Twój nauczyciel rzadko stawiaj oceny, nie bój się prosić, by co miesiąc, powiedział Ci, co już robisz dobrze, a na czym jeszcze powinieneś się skupić.

Zastanawiasz się, czym różnią się e-korepetycje od lekcji online? W tym pierwszym przypadku nauczyciel musi pamiętać o zeskanowaniu i wysłaniu materiałów, udostępnianiu ekranu, czy sprawdzeniu łącza internetowego. Należy jednak podkreślić, że poza kwestiami formalnymi obie formy w zasadzie się nie różnią.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl