Strona główna Sport Do ilu punktów gra się seta w siatkówce?

Do ilu punktów gra się seta w siatkówce?

przez Tomasz

Do ilu punktów gra się seta w siatkówce? Czasem takie pytania zadają sobie osoby, które okazjonalnie oglądają mecze piłki siatkowej. Służymy z szybką odpowiedzią.

Mecz siatkówki rozgrywa się do trzech setów. W niektórych wypadkach w całym meczu może być aż 5 setów. Jest to spowodowane tym, ze drużyna, która wygra 3 sety, wygrywa cały mecz.

Do ilu punktów gra się jednego seta w siatkówce?

Każdy set gra się do momentu uzyskania przez jedną drużynę 25 punktów. Gra jest jednak kontynuowana w sytuacji gdy po uzyskaniu 25 punktów przez jedną z drużyn, różnica punktowa jest mniejsza niż dwa punkty (np. 25 do 24). Gra jest wtedy kontynuowana aż do momentu uzyskania przez jedną z drużyn przewagi wynoszącej minimum 2 punkty (np. 27:25).
Wyjątkiem odnośnie liczby punktów do których gra się seta w siatkówce jest piąty set zwany decydującym. Rozgrywa się go w sytuacji gdy obie drużyny wygrały po sety i jest remis. W tym przypadku seta rozgrywa się do mniejszej liczby punktów, wynoszącej 15 punktów zamiast 25. W piątym secie także obowiązuje zasada uzyskania przewagi wynoszącej przynajmniej 2 punkty.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]