Strona główna BiznesBudownictwo Dlaczego warto kupić gotowy projekt domu?

Dlaczego warto kupić gotowy projekt domu?

przez Tomasz

Nie da się wybudować domu nie mając odpowiedniego projektu. Tu pojawia się częsty dylemat inwestorów – lepsze będą indywidualne plany czy wystarczy tańszy, gotowy projekt? Oba rozwiązania mają swoje zalety, jednak dla większości inwestorów już gotowe oferty wydają się korzystniejszym rozwiązaniem.

Niższa cena nie oznacza gorszej jakości

W przypadku gotowych projektów wciąż jeszcze panuje przekonanie, że skoro są one robione „masowo”, to nie będą tak dopracowane jak projekty na indywidualne zamówienie. W rzeczywistości pod tym względem nie ma między nimi różnicy, bo jakość projektu zależy od profesjonalizmu architektów, a nie tego, przez ile osób dany projekt zostanie zakupiony. To jedynie wpływa właśnie na końcową cenę – projekt robiony na zlecenie dla jednego klienta siłą rzeczy będzie droższy.

Natomiast od strony technicznej to nie ma znaczenia. W dobrych biurach, jak w projektyzwizja.pl, każdy dostępny w sprzedaży projekt jest profesjonalnie przygotowany i ma pełną dokumentację. Ma to zresztą dużą zaletę – ponieważ na podstawie jednego projektu wybudowano więcej domów, to łatwiej ocenić, czy gotowy budynek faktycznie będzie spełniał oczekiwania kolejnego inwestora.

Krótszy czas oczekiwania

Gotowy projekt po prostu się zamawia, płaci, i najpóźniej po kilku dniach inwestor już może przejść na kolejny etap prac. Przy projekcie indywidualnym tak szybko się nie da pójść z inwestycją do przodu, ponieważ przygotowanie oferty zupełnie od podstaw wymaga czasu, a niekiedy może się to przeciągnąć nawet na kilka miesięcy. Warto mieć na uwadze, że na papierze nasze pomysły mogą wyglądać całkiem inaczej albo wręcz nie da się ich zrealizować, a im więcej innowacji chce się wprowadzić, tym droższy będzie zarówno sam projekt, jak i późniejsza budowa domu.

Czy dom gotowy może być inny od reszty?

Może, i zwykle jest, bo naprawdę ciężko znaleźć przypadek, by w jednej okolicy wszyscy inwestorzy postanowili skorzystać z dokładnie tego samego projektu. Zazwyczaj budowane według gotowych planów domy różnią się między sobą, a podobieństwa między nimi wynikają raczej z ogólnych warunków zabudowy – dotyczyć to może na przykład liczby kondygnacji albo kształtu dachu. Inaczej mówiąc, oferta gotowych projektów jest tak szeroka, że łatwo znaleźć coś oryginalnego i dopasowanego do swoich oczekiwań.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]