Strona główna Jedzenie i picie Czym zastąpić papier do pieczenia?

Czym zastąpić papier do pieczenia?

przez Tomasz

Czym zastąpić papier do pieczenia? Nagle zapragnąłeś przygotować swoje popisowe ciasteczka, a w Twoim domu zabrakło papieru do pieczenia? Bez wątpienia jest to niezwykle przydatny produkt, ale na szczęście trochę jeszcze brakuje mu do miana niezastąpionego. Jak poradzić sobie bez papieru do pieczenia? Poniżej przedstawiamy listę produktów, którymi możesz go zastąpić.

  • Folia aluminiowa – cieszy się równie dużą popularnością, co sam papier do pieczenia. Ponadto folia wykazuje lepszą wytrzymałość na wysokie temperatury niż papier. Należy jednak uważać, która jej strona przywiera do ciasta. Powinno się ją układać błyszczącą stroną do wypieku. Dzięki temu danie zatrzyma ciepło. Mankamentem folii jest fakt, że zdarza jej się przywierać do wypieków. By tak się nie stało, wystarczy posmarować ją odrobiną oleju.
  • Tłuszcz – to sposób, który stosowała większość naszych babć. Wystarczy, że formę wysmarujesz masłem, a następnie posypiesz bułką tartą. Dzięki temu ciasto łatwo odejdzie od blachy, a ponadto zyska kruchy spód. Jednak sposób ten sprawdza się przy temperaturze poniżej 200̊ C. Przy wyższej temperaturze mogą powstać przypalenia.
  • Papier śniadaniowy – również może stanowić udane zastępstwo dla papieru do pieczenia. Podobnie, jak w przypadku folii aluminiowej, papier należy pokryć odrobiną tłuszczu np. masła albo oleju. Dzięki temu unikniesz przypaleń.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]