Strona główna Aktualności Czym są wodoodporne kosmetyki i kiedy warto z nich korzystać?

Czym są wodoodporne kosmetyki i kiedy warto z nich korzystać?

przez Tomasz

Kosmetyki wodoodporne nazywane też tymi do zadań specjalnych to dziś łatwo dostępne preparaty do make-up. Chętnie sięgamy po nie przede wszystkim latem, jednak sprawdzą się one również w inne pory roku. Wykorzystać można je również do wykonania trwałego makijażu na różnego rodzaju uroczystości np. ślub, wesele, sylwestra, studniówkę. Jak działają wodoodporne kosmetyki i czy są one bezpieczne?

Jak działają wodoodporne kosmetyki?

Wodoodporne kosmetyki to te, których skład znacznie różni się od klasycznych preparatów do kolorowego makijażu. Podstawową różnicą jest to, że bazą w ich produkcji nie jest woda, a składniki, które są odporne na jej działanie takie jak gęste i oleiste woski roślinne, silikony, oleje mineralne i roślinne, żywice, naturalne polimery. Substancje te chronią makijaż przed działaniem wody, a także ułatwiają rozprowadzenie kosmetyków na skórze i pozytywnie wpływają na jej pielęgnację i ochronę, np. zabezpieczają ją przed słońcem i wiatrem.

Jakie wodoodporne kosmetyki wybrać?

W ofercie popularnych marek beauty znajduje się wiele kosmetyków wodoodpornych. Z ich szeroką ofertą możesz zapoznać się, chociażby na tagomago.pl/collections/isadora, gdzie marka Isadora zgromadziła odporne na wodę kosmetyki do makijażu oczu, ust, konturowania twarzy. W jakie najlepiej zainwestować? Swoją kosmetyczkę dobrze jest wyposażyć w wodoodporny tusz do rzęs oraz pomadki do ust. Te kosmetyki używa się na co dzień, dlatego warto, aby były trwałe i odporne na działanie deszczu czy śniegu. Wiele kobiet decyduje się też na zainwestowanie w wodoodporny bronzer i korektor pod oczy.

Czy każdy może używać wodoodpornych kosmetyków?

Co do zasady wodoodporne kosmetyki przeznaczone są do każdego typu cery i są bezpieczne w stosowaniu. Warto jednak podkreślić, że posiadaczki cery mieszanej, tłustej i skłonnej do zapychania powinny uważać z ich stosowaniem. Szczególnie uważne powinny być w przypadku podkładów. Ich bogata konsystencja może być zbyt ciężka dla skóry problematycznej, zapchać pory, a przez to być przyczyną jeszcze większych niedoskonałości.

Warto też mieć na uwadze, że nakładając wodoodporne kosmetyki, trzeba przygotować się na trudniejsze ich usunięcie ze skóry. W ich przypadku demakijaż jest trudniejszy, bardziej wymagający i czasochłonny, a także wymaga sięgnięcia po specjalne preparaty. Wodoodpornych kosmetyków nie da się usunąć płynem miceralnym czy zwykłymi płynami do demakijażu. Konieczne jest natomiast sięganie po preparaty na bazie olejów, a także żele i pianki myjące oraz dogłębnie oczyszczające skórę.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl