Strona główna Aktualności Czym dokładnie jest Librus?

Czym dokładnie jest Librus?

przez Tomasz

Librus to platforma dedykowana nauczycielom i rodzicom. Umożliwia m.in. wgląd do aktualnych ocen uczniów, informacji na temat ich frekwencji oraz zachowania w szkole. Nie są to oczywiście jedyne funkcje tej platformy. System jest bowiem dużo bardziej rozbudowany. Dziś korzysta z niego tysiące placówek szkolnych. Warto zatem wiedzieć, na czym polega działanie systemu Librus i jakie daje możliwości.

Co to jest system Librus?

Dzięki platformie Librus rodzice mają na bieżąco dostęp do wszystkich najważniejszych informacji na temat swoich dzieci. Mowa tu o ocenach, obecności w szkole oraz zachowaniu na lekcjach. System pozwala im na skuteczne monitorowanie postępów swoich pociech w nauce, ale nie tylko. Z kolei nauczycielom Librus pomaga lepiej planować i organizować swoją pracę. Ogólnie rzecz ujmując, system Librus pełni funkcję dziennika internetowego, który aktualnie wyparł stosowany wcześniej w szkołach tradycyjny, papierowy dziennik lekcyjny. Obecnie z platformy Librus korzysta kilka tysięcy placówek szkolnych w Polsce i ilość ta z roku na rok rośnie. Warto dodać, że Librus nie tylko daje dostęp do suchych danych o uczniach, ale pozwala także na szybki kontakt nauczyciela z rodzicem.

Jakie funkcje dostępne są w systemie Librus?

Platforma Librus to niezwykle wygodne rozwiązanie zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Wynika to z funkcjonalności tego systemu. Przede wszystkim Librus daje rodzicom bieżący dostęp do aktualnych ocen swoich dzieci oraz do informacji o ich zachowaniu w szkole. Mowa tu o ocenach ze wszystkich przedmiotów, o dacie ich wystawienia oraz o tym, za co dana ocena została wystawiona. Jeśli chodzi o dane o zachowaniu dziecka, to można na bieżąco sprawdzać informacje o ewentualnych uwagach i pochwałach. System informuje rodziców także o nieobecnościach dziecka w szkole. Nie trudno się domyślić, że takie rozwiązanie znacznie utrudnia dzieciom udanie się na tzw. wagary. Dużą zaletą platformy jest również możliwość prowadzenia korespondencji między nauczycielami i rodzicami. W Librusie znaleźć można także aktualny plan lekcji oraz terminarz planowanych kartkówek i sprawdzianów z poszczególnych przedmiotów. Co więcej, rodzice mają także możliwość sprawdzania zadań domowych swoich dzieci. Jak zatem widać, system Librus to bardzo rozbudowane narzędzie, które pozwala nauczycielom lepiej organizować swoją pracę, a rodzicom daje możliwość monitorowania postępów dziecka w szkole.

Jak rozpocząć korzystanie z systemu Librus?

Aby móc korzystać z platformy Librus, w pierwszej kolejności rodzic musi otrzymać od szkoły login i hasło. Wynika to z tego, że to właśnie placówka szkolna musi wcześniej założyć konto dla ucznia i rodzica. Po otrzymaniu loginu i hasła należy wejść na stronę Librus Rodzina, kliknąć „Rozpocznij”, a następnie wybrać opcję „Pierwszy raz”. Kolejny krok to wpisanie adresu e-mail i hasła oraz wybranie kategorii wiekowej. Teraz nie pozostaje już nic innego jak kliknąć w „Załóż konto”. Na podany adres e-mail wysłany zostanie link aktywacyjny, w który również należy kliknąć. Na koniec konieczne jest powiązanie swojego konta z kontem Librus za pomocą opcji „Powiąż konta”. Warto tu dodać, że z systemu korzystać można nie tylko na komputerze, ale i na urządzeniach mobilnych. W tym celu wystarczy pobrać odpowiednią aplikację.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]